استان اصفهان رتبه اول توزیع متوازن رشته‌ها در کشور را کسب کرد

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: خوشبختانه استان اصفهان در زمینه توزیع متوازن رشته‌ها رتبه اول کشور را در سال‌های گذشته به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار پانا ،محمد حسن قائدیها در یکصد و هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور استاندار اصفهان، معاونان و جمعی از روسا و مدیران اظهار کرد: هم اکنون جابجایی نیرو در مدارس مختلف در حال اجرا است که نگرانی هایی را برای مدیران ایجاد کرده است.

وی افزود: بالغ بر 170 عنوان کتاب جدیدالتالیف در آموزش و پرورش چاپ شده است که این موضوع بعد از انقلاب اسلامی رویداد بزرگی است و امیدواریم بدون هیچ مشکلی به دست دانش آموزان برسد و وزارت آموزش و پرورش نیز در حال تلاش است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: همه معلمان برای تدریس کتاب های جدیدالتالیف باید دوره های آموزشی ضمن خدمت را فرابگیرند که کار سختی را بر دوش آموزش و پرورش گذاشته است.

وی عنوان کرد: امسال آموزش و پرورش در حال استقرار پایه دهم است چون بحث هدایت تحصیلی، انتخاب رشته و تعیین سرنوشت دانش آموزان، بعد از سند تحول بنیادین اتفاق می افتد و شرایط سختی در آموزش و پرورش حاکم است.

محمد حسن قائدیها بیان کرد: بحث هدایت تحصیلی در نظام جدید آموزشی با تغییر فرایند و نگرشی که بتواند کنکور را مدیریت کند اتفاق افتاده است که نگرانی هایی را برای اولیا و دانش آموزان ایجاد کرده است و بعضی از رسانه ها بهتر می توانستند در جهت رفع نگرانی مردم کمک کنند.

وی اضافه کرد: از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده می توان به توازن رشته و هدایت تحصیلی، پروژه مهر 95 و ساماندهی نیروی انسانی و برگزاری مسابقات ورزشی شنای دانش اموزان دختر و پسر در اصفهان اشاره کرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر درصد هدایت دانش آموزان در کل کشور 37 درصد است.

منبع :

مطالب مرتبط ...
پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب