هدایت تحصیلی از اولویت‌های آموزش و پرورش است

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: هدایت تحصیلی از اولویت‌های آموزش و پرورش است که باید جدی گرفته شود.

هدایت تحصیلی از اولویت‌های آموزش و پرورش است

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا -استان همدان، عبدالرسول عمادی در آئین تکریم و معارفه مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان اظهار کرد: تعلیم و تربیت یک معامله و خرید و فروش است و نتایج آن براساس عرضه و تقاضا مشخص می شود.

 

وی با بیان این که ظرف سه سال گذشته میانگین نمره خروجی امتحانات نهایی دانش آموزان در دوره متوسطه 12 بوده است، افزود: براساس نتایج امتحانات نهایی 60 درصد محتوای آموزشی را دانش آموزان آموختند و 40 درصد آن را نیاموختند و باید گفت نظام آموزشی فقط در 60 درصد با توجه به میانگین نمرات نهایی موفق بوده است.

 

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش نمرات امتحانات را استاندارد دانست و تاکید کرد: قبولی دانش آموزان 80 درصد بوده و تفاوت آن به 60 درصد قبولی در امتحانات نهایی را باید در نمرات مستمر طول سال تحصیلی دانست که در واقع نمرات مستمر با نمرات نهایی جمع شده و به میانگین 80 درصد قبولی می رسد.

 

وی یکی از مشکلات در نظام آموزشی ار هدایت تحصیلی برشمرد و تصریح کرد: دانش آموزان به رشته تجربی گرایش بیشتری دارند و در آینده رشته های مهندسی دچار کمبود و مشکل خواهند بود باید بحث هدایت تحصیلی را جدی گرفته و به درستی عمل کنیم.

 

عمادی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فولادوند یکی از بهترین نیروهای توانمند و با تلاش آموزش و پرورش است، عنوان کرد: همدان استانی با غنای فرهنگی بلند است و در حوزه فرهنگی بسیار درخشان عمل کرده است. 

 

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی عربی بخش اول
چهارم دبیرستان     دبیر : فرزاد قنبری