راه اندازی کلینیک‌های ویژه به پزشک خانواده کمک می‌کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با راه اندازی کلینیک‌های ویژه در سراسر کشور می‌توان پزشک خانواده را اجرا کرد.

راه اندازی کلینیک‌های ویژه به پزشک خانواده کمک می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عبدالرضا عزیزی در جلسه مشترک کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که با وزیر بهداشت، از اقدامات و تلاش های وزارت بهداشت  قدردانی کرد و اظهار داشت: کلینیک ویژه شهرستان شیروان پس از طی مراحل اداری در شورای شهر، ظرف مدت زمان ۶ ماه افتتاح شد که این اقدامات بسیار ارزشمند است.

وی گفت: اقدامات وزارت بهداشت نشان دهنده اقدام و عمل است حرفهای زیبا فقط زیبا هستند و آنچه اهمیت دارد عمل کردن است و همه نمایندگان قبل از اجرای طرح تحول سلامت در سراسر کشور با افرادی روبرو بودند که برای اعمال جراحی توانایی مالی نداشتند اما در حال حاضر علیرغم عدم تحقق بودجه یک درصد مالیات بر ارزش افزوده و ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها به وزارت بهداشت، در پرداخت ها هزینه های درمانی به روستاییان ۹۷ و به شهرنشینان ۹۳ درصد تخفیف داده می شود که وضعیت، بهبود بسیار زیادی یافته است.

عزیزی با اشاره به کاهش هزینه های مردم در حوزه سلامت، به ذکر یک نمونه از مراجعات به مراکز استان ها پرداخت و گفت: بیماران شهرهای کوچک علاقه مندند تا برای درمان به شهرهای بزرگ به ویژه کلانشهرها بروند اما یکی از بیماران در شیروان اصرار داشت که برای درمان به مشهد برود و وقتی به آنجا رفت اعلام کرد که من را به شیروان بازگردانید زیرا هتلینگ بیمارستان شیروان بهتر و مجهز تر است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طرح تحول سلامت موجب اعتماد بیشتر مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران شده است، افزود: با اجرای این طرح، زیرساخت ها تقویت و خدمات گسترده شد و کیفیت هتلینگ در بیمارستان ها ارتقا یافت.

وی گفت: در حال حاضر دولت می تواند به اقدامات خود در حوزه سلامت افتخار کند و یکی از محورهایی که ما نمایندگان در طول دوران تبلیغات انتخابات به آن اشاره می کردیم، اقدامات ارزشمند در حوزه سلامت بود.

عزیزی اظهار داشت: نمی دانم چرا تامین اجتماعی مخالف تجمیع منابع بیمه ها هست در صورتی که تجمیع برای تامین اجتماعی و کارگران منفعت دارد. یک ریال از پول کارگران تحت پوشش سازمان اجتماعی به صندوق بیمه سلامت واریز نمی شود و اجرای این طرح به نفع همه است.

وی در پایان یادآور شد: با راه اندازی کلینیک های ویژه در سراسر کشور می توان پزشک خانواده را اجرا کرد زیرا کلینیک ها در سطح ۲ ارجاع می توانند به ارائه خدمات بپردازند و اگر این دولت برای اجرای پزشک خانواده اقدامی انجام ندهد، فرد یا دولتی دیگر آن را اجرا نمی کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی علوم اجتماعی حل سوالات کنکور خارج از کشور 96 بخش سوم
چهارم انسانی     دبیر : آزیتا بیدقی