ریشه کنی هپاتیت C در کشور تا سال ۲۰۳۰

رئیس شبکه هپاتیت کشور، با بیان این مطلب که هپاتیت C در ۹۸ درصد موارد قابل درمان است، از برنامه ریزی برای ریشه کنی این بیماری در کشور تا سال ۲۰۳۰ خبر داد.

ریشه کنی هپاتیت C در کشور تا سال ۲۰۳۰


به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سیدموید علویان در سمینار تازه‌های هپاتیت C  و تدوین پروتکل درمان آن در ایران با بیان اینکه ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا سال ۲۰۳۰ هپاتیت C را در کشور ریشه‌کن کنیم، گفت: این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که همه ما برای کنترل این بیماری تلاش کنیم و این کار نیازمند عزم ملی و حمایت بیمه‌ها، وزارت بهداشت و مداخله NGOهاست.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در جامعه ایرانی نسبت به کشورهای اطراف میزان ابتلا به هپاتیت کمتر بوده و حدود نیم درصد جمعیت مبتلا به این بیماری هستند، افزود: برگزاری این سمینار برای تعیین و تصویب مراقبت و درمان هپاتیت C در ایران است. در حال حاضر داروهای هپاتیت C در کشور وجود دارد و بیمه‌ها آن را تحت پوشش بیمه قرار دادند که امیدواریم این پوشش افزایش یابد.

رئیس شبکه هپاتیت کشور ادامه داد: در سال گذشته ۴۵۰۰ نفر مبتلا به هپاتیت C در کشور تحت درمان بودند که در سال آینده این تعداد را به ۷۰۰۰ نفر و در سال بعد از آن به ۱۰ هزار نفر افزایش می‌دهیم و تا جایی پیش می‌رویم که بتوانیم سالی ۲۰ هزار مبتلا به هپاتیت را درمان کنیم.

علویان با تاکید بر اینکه جامعه باید رفتارهای پرخطر خود را کنترل کند گفت: امروزه یک پیام مهم برای مردم داریم و آن این است که در۹۸ درصد موارد هپاتیت  c قابل درمان و ریشه‌کنی است و باید برای آن فرهنگ‌سازی شود. بر همین اساس از هنرمندان، فیلمسازان و... می‌خواهیم با پزشکان همراه شوند تا بتوانیم این اقدام را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه مبتلایان به هپاتیت C بیشتر جوانان و مردان هستند، اظهارداشت: راه انتقال این بیماری بیشتر از طریق اعتیاد تزریقی است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب