چربی‌های سالم به پیشگیری از دیابت نوع ۲ کمک می‌کنند

به گفته محققان، مصرف بیشتر چربی‌های سالم نظیر مغزیجات آجیلی و روغن‌های گیاهی و محدود کردن مصرف چربی‌های حیوانی و کربوهیدرات‌های تصفیه شده می‌تواند به پیشگیری یا کنترل دیابت نوع ۲ کمک کند.

به گزارش خبرنگار مهر، تحقیقات گسترده محققان به سرپرستی دکتر داریوش مظفریان، رئیس دانشکده علوم تغذیه دانشگاه تافتس بوستون، نشان می دهد این تغییرات در رژیم غذایی می تواند موجب کاهش سطح قند خون و بهبود حساسیت به انسولین شود.

به گفته دکتر مظفریان، «جهان امروز با اپیدمی مقاومت انسولین و دیابت روبروست. یافته های ما از پیشگیری و درمان این بیماری از طریق مصرف بیشتر غذاهای غنی از چربی نظیر گردو، دانه آفتابگردان، سویا، دانه کتان، ماهی و سایر روغن های گیاهی به جای غلات تصفیه شده و بدون سبوس، نشاسته ها، قندها و چربی های حیوانی تاکید دارد.»

محققان این مطالعه، نتایج ۱۰۲ آزمایش شامل ۴۶۶۰ بزرگسال را آنالیز کرده و نحوه تاثیر انواع متفاوت چربی رژیمی و کربوهیدرات ها را بر فاکتورهای پرخطر دیابت نوع۲ ارزیابی کردند.

محققان دریافتند پیروی از رژیم غذایی سرشار از چربی مونواشباع نشده یا پلی اشباع نشده به جای وعده های غذایی مملو از کربوهیدرات ها یا چربی های اشباع شده به بهبود کنترل قند خون کمک می کند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب