چربی‌های سالم به پیشگیری از دیابت نوع ۲ کمک می‌کنند

به گفته محققان، مصرف بیشتر چربی‌های سالم نظیر مغزیجات آجیلی و روغن‌های گیاهی و محدود کردن مصرف چربی‌های حیوانی و کربوهیدرات‌های تصفیه شده می‌تواند به پیشگیری یا کنترل دیابت نوع ۲ کمک کند.

چربی‌های سالم به پیشگیری از دیابت نوع ۲ کمک می‌کنند

به گزارش خبرنگار مهر، تحقیقات گسترده محققان به سرپرستی دکتر داریوش مظفریان، رئیس دانشکده علوم تغذیه دانشگاه تافتس بوستون، نشان می دهد این تغییرات در رژیم غذایی می تواند موجب کاهش سطح قند خون و بهبود حساسیت به انسولین شود.

به گفته دکتر مظفریان، «جهان امروز با اپیدمی مقاومت انسولین و دیابت روبروست. یافته های ما از پیشگیری و درمان این بیماری از طریق مصرف بیشتر غذاهای غنی از چربی نظیر گردو، دانه آفتابگردان، سویا، دانه کتان، ماهی و سایر روغن های گیاهی به جای غلات تصفیه شده و بدون سبوس، نشاسته ها، قندها و چربی های حیوانی تاکید دارد.»

محققان این مطالعه، نتایج ۱۰۲ آزمایش شامل ۴۶۶۰ بزرگسال را آنالیز کرده و نحوه تاثیر انواع متفاوت چربی رژیمی و کربوهیدرات ها را بر فاکتورهای پرخطر دیابت نوع۲ ارزیابی کردند.

محققان دریافتند پیروی از رژیم غذایی سرشار از چربی مونواشباع نشده یا پلی اشباع نشده به جای وعده های غذایی مملو از کربوهیدرات ها یا چربی های اشباع شده به بهبود کنترل قند خون کمک می کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب