سمینار مدیریت بهینه منابع آبی با رویکرد آب مجازی در یزد

سمینار تخصصی "مدیریت بهینه منابع آبی با رویکرد آب مجازی" از سوی مرکز توسعه فناوری آب وابسته به پارک علم و فناوری یزد برگزار شد.

سمینار مدیریت بهینه منابع آبی با رویکرد آب مجازی در یزد

به گزارش ایسنا منطقه یزد، احمدرضا فقیه خراسانی معاون فناوری و نوآوری پارک یزد در آغاز این سمینار با اشاره به اینکه هدف پارک های علم و فناوری حمایت مالی و معنوی از شرکت‌های فناور است، گفت: پارک یزد با داشتن سه مرکز رشد در یزد، هفت مرکز در شهرستان‌ها و حمایت از حدود 200 شرکت، بسترسازی برای ایجاد شرکت‌هایی با زمینه‌های فعالیت خاص را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: در همین زمینه پارک علم و فناوری یزد مراکز توسعه فناوری از جمله مرکز توسعه فناوری آب، کاشی و سرامیک و هوافضا را برای اولین بار در کشور به صورت تخصصی ایجاد کرده است.

فقیه خراسانی با بیان این که مرکز توسعه فناوری آب یکی از فعال‌ترین مراکز فناوری در پارک است، گفت: این مرکز با هدف تصمیم‌سازی، فرهنگ‌سازی و تولید فکر در حوزه آب و به عنوان بازوی مشورتی استان فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون اقدامات خوبی از جمله برگزاری نمایشگاه آب با حضور 16 شرکت فعال در این حوزه انجام داده است.

حسین دهقانی عضو هیأت علمی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی نیز توضیحاتی در زمینه آب مجازی یعنی آب پنهان و پوشیده در هر فرآورده اعم از میزان آبی که برای تولید و ارائه یک فرآورده در مراحل گوناگون به مصرف می رسد، برای حاضرین در جلسه که شامل کارشناسان دستگاه های اجرایی و موسسات فناور و دانش‌بنیان، کارشناسانی از استانداری، شورای آب استان، جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای، محیط زیست، منابع طبیعی، آب و فاضلاب شهری و روستایی و دیگر سازمان‌های مرتبط بودند، ارائه کرد.

وی با تاکید بر حساسیت استان یزد در زمینه منابع و محصولات آبی، گفت: متاسفانه هیچ یک از محصولات آب مجازی در مطالعات استان یزد لحاظ نشده است.

وی در ادامه مباحثی از جمله تاثیرگذاری آب مجازی بر سیاستگذاری و مدیریت منابع آب و نمونه‌هایی از توجه به آن، بررسی وضعیت کشاورزی کشور از نظر انرژی، وضعیت آب کشور و غیره پرداخت.

گفتنی است، در پایان این سمینار میزگرد تخصصی با حضور  "محمد مهدی جوادیان زاده" مدیر مرکز ملی مطالعات و تحقیقات باروری ابرها، "سید علی اصغر مصطفوی" مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی استان یزد، "حسین دهقانی" عضو هیأت علمی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی، "سید مسعود عظیمی" مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد و "محمدعلی فهیمی" کارشناس حفاظت منابع آب شرکت آب منطقه‌ای استان یزد برگزار شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب