برگزاری دوره آموزشی ویرایش استاندارد ملی آسانسورهای برقی

مدیرکل استاندارد استان همدان از برگزاری دوره آموزشی با موضوع آشنایی با مهمترین تغییرات در تجدید نظر اول استاندارد ملی آسانسورهای برقی در همدان خبر داد.

برگزاری دوره آموزشی ویرایش استاندارد ملی آسانسورهای برقی

محمد مددی در گفتگو با مهر اظهار داشت: دوره آموزشی ویرایش جدید استاندارد ملی آسانسورهای برقی ویژه فعالان صنعت و ساختمان، مدیران فنی شرکت های نصب آسانسور و بازرسان فنی آسانسور در همدان برگزار شد.

مددی با اشاره به اینکه تمام آسانسورهای نصب شده در کشور، مشمول مقررات استانداردهای اجباری است، گفت: یکی از الزامات در صدور پروانه پایان کار ساختمان های دارای آسانسور توسط شهرداری های استان، ارائه گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور است.

وی با بیان اینکه ساختمان در قسمتی که دارای آسانسور است باید دارای شرایط دقیق تر و سخت گیرانه تری باشد، افزود: در ویرایش جدید استاندارد ملی آسانسورهای برقی قوانینی تدوین شده که در آنها خطرهای احتمالی ناشی از هر قطعه ای که ممکن است در یک آسانسور کامل به کار رود، در نظر گرفته شده است.

وی بیان داشت: مطابق این استاندارد، قطعات به گونه ای انتخاب و نصب خواهند شد که اثرات محیطی قابل پیش بینی و شرایط کاری خاص در عملکرد ایمن آسانسور خللی وارد نکند.

وی ادامه داد: در ویرایش جدید استاندارد ملی آسانسورهای برقی، طراحی قطعات تحت بار به گونه ای است که کارکرد ایمن آسانسور برای بارهای از صفر تا 100 درصد ظرفیت نامی، تضمین شده است.

مدیر کل استاندارد استان همدان عنوان کرد: مالکان و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور موظف هستند برای اطمینان از ایمنی آسانسورها با شرکت‌های نصاب در خصوص سرویس و نگهداری مستمر آسانسورهای خود همکاری داشته باشند.

وی در پایان گفت: آسانسورها باید توسط شرکت‌های ذیصلاح دارای پروانه طراحی و مونتاژ معتبر، تحت سرویس مستمر باشد و در صورت نبستن قرارداد سرویس و نگهداری، مسئولیت هرگونه سانحه با مدیریت ساختمان خواهد بود.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب