رستورانی که در آن غذا با چاپگر سه بعدی سرو می‌شود

در آینده ای نه چندان دور روبات‌ها رستوران‌ها را به شیوه ای خارق العاده اداره می‌کنند.

رستورانی که در آن غذا با چاپگر سه بعدی سرو می‌شودبه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان طراحان با ذوق در کشور انگلستان یک رستوران منحصربفرد طراحی کرده اند که در آن تمامی وسایل و حتی غذاها توسط پرینتر سه بعدی ساخته می شود.

گفتنی است، علاوه بر غذا و مبلمان مشتریان این رستوران می توانند از عینک مخصوص برای تماشای غذاهای سه بعدی و تزئینات داخلی رستوران استفاده کنند.

نخستین شعبه این رستوران با نام Hipster ، در لندن افتتاح شده است، در این مکان منوی غذا در اختیار مشتری قرار می گیرد و او پس از انتخاب غذا منتظر چاپ و تهیه خوراکی مورد نظر خود توسط پرینتر می ماند.

بازوی روباتیک پس از پرینت غذا آن را از روی دستگاه برداشته به سمت میز مشتری هدایت می کند.

پرینت غذا توسط سوزن هایی مشابه کارتریج پرینتر انجام می شود و نیز طراحی های زیبایی برای انواع غذاها انجام می شود تا رضایت مشتری جلب شود.

در حال حاضر مشتریان این رستوران باید حدود 250 پوند برای هر وعده هزینه کنند، و مسئولان رستوران امیدوارند در آینده ای نزدیک بتوانند شعبات جدیدی در سراسر جهان افتتاح کنند.در این رستوران ترکیبی از جدیدترین فناوری های الکترونیکی برای سفارش، تولید غذا و توزیع آن مورد استفاده قرار می گیرد.علاوه بر غذا سایر وسایل این رستوران از جمله قاشق و چنگال، صندلی، میزها، دستمال سفره، لیوان و ظروف سرو غذا نیز توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده اند و انسان ها تنها برای حمل و نقل مواد غذایی اولیه مورد نیاز پرینتر و نیز خارج کردن زباله ها و نظافت رستوران در آن دخیل هستند.علاوه بر وعده غذای اصلی روبات های این رستوران می توانند دسر و پیش غذاهایی مانند انواع شکلات با طعم ها و شکل های مختلف را نیز پرینت بگیرند.هدف از ساخت این نمونه رستوران ها کاهش بیماری و خطاهای انسانی همچنین بهره گیری از انواع فناوری های مدرن برای تولید مواد غذایی است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب