هوایی که هوای چشم شما را ندارد

یک متخصص چشم گفت : آلودگی هوا احتمال عفونت چشم را افزایش داده و موجب کاهش تاثیر داروهای چشمی می‌شود.

هوایی که هوای چشم شما را نداردعلی اکبری متخصص چشم در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛گفت:ذرات معلق موجود در هوا و ریزگرد ها مخاط چشم را تحت تاثیر قرار داده و منجر به سوزش،ریزش اشک ،تورم و قرمزی می شود.

اکبری ادامه داد :مهم ترین تأثیرات ذرات معلق و ریزگرد ها بر سلامت انسان ؛آسیب های قلبی و تنفسی،بروز یا تشدید آسم ،تأثیر بر مکانیسم‌های دفاعی و تأثیرات سرطانی است،اما منجر به نابینایی یا کاهش قدرت دید نمی شود. 

وی اظهار کرد:چشم مانند دیگر اعضای بدن برای داشتن عملکردی مطلوب به محیطی سالم و پاکیزه نیاز دارد، اما متاسفانه آلودگی هوا باعث تحریک مخاط چشم ،سوزش آن و  در نتیجه ریزش اشک می‌شود.

اکبری افزود:افراد مبتلا به خشکی چشم که مجبور به استفاده از داروهایی خاص هستند، در مواقع آلودگی هوا شرایط بدتری را تجربه می کنند.

وی تاکید کرد:افرادی که عمل جراحی انجام داده‌ یا دارو مصرف می‌کنند،این روزها باید بیشتر مراقب خودشان باشند، چراکه به دلیل اشک، تاثیر داروها کاهش یافته و نتیجه دلخواه حاصل نمی شود.

اکبری یادآور شد:ذرات ورودی به شش ها با سرعت بسیار پایین حذف می شود و  رسوب ذرات در سیستم تنفسی، به قطر ذره ، سرعت تنفس و حجم تنفس وابسته است.از طرفی ذرات بسیار ریز می توانند به اعماق ریه راه یابند و برای زمان طولانی در سیستم تنفسی باقی بمانند، این نوع آلاینده‌ها موجب بروز زخم بافت ها یا حتی سرطان می‌شوند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب