راه اندازی نرم افزار ثبت اطلاعات بیماران مبتلا به تومور سر

یک متخصص گوش و حلق و بینی گفت: در آینده‌ای نزدیک نرم افزاری برای ثبت نام بیماران مبتلا به تومورهای سر و گردن و استخراج آمار دقیقی از میزان شیوع آن راه اندازی می‌شود.

راه اندازی نرم افزار ثبت اطلاعات بیماران مبتلا به تومور سرنادر اکبری دیلمقانی فوق تخصص جراحی های قاعده جمجمه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به مشکلات ناشی از تومورهای سر و گردن، این نوع سرطان ها را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: با توجه به پیشرفت های روشهای درمانی تومورهای سر و گردن، همکاری بین بخشی و تخصص های مختلف در این زمینه برای بهبود نحوه درمان این بیماران ضروری است. 

وی از راه اندازی نرم افزاری به صورت network برای استخراج آمار دقیقی از میزان بروز سرطان های سر و گردن در آینده ای نزدیک خبرداد و بیان داشت: در حال حاضر روش های درمانی در کشور ما همگام با دنیا بوده ولی ابداع روش های نوین نیاز به زیرساخت های دقیق و پیشرفته ای دارد که فعلا در کشور ما فراهم نیست. 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جراحی تومور را از جمله روش های اولیه درمان برشمرد و افزود: به تدریج با ورود روشهای شیمی درمانی و رادیوتراپی(پرتو درمانی)، میزان طول عمر و کیفیت زندگی این بیماران افزایش یافته است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب