چرا زنگ آزمون دبستانی‌ها از تابستان می‌خورد؟

امسال نیز مانند سال‌های گذشته دبستانی‌ها از 4 تیر 95 مانند بقیه‌ی دانش‌آموزان متوسطه، دبیرستانی و کنکوری از تابستان شروع به آزمون دادن می‌کنند.

امسال نیز مانند سال‌های گذشته دبستانی‌ها از 4 تیر 95 مانند بقیه‌‌ی دانش‌آموزان متوسطه، دبیرستانی و کنکوری از تابستان شروع به آزمون دادن می‌کنند؛ اما سؤالی که برای دانش‌آموزان و خانواده‌ها پیش می‌آید این است که «چرا باید دبستانی‌ها در ایام تعطیل تابستان در آزمون‌های برنامه‌ای شرکت کنند؟»

دلیل حضور بیش‌تر دانش‌آموزان در آزمون‌های برنامه‌ای کانون، یک قدم جلو بودن نسبت به هم‌کلاسی‌های خود در سطح کشور است و بهترین فرصت برای سبقت گرفتن از دوستان خود در تابستان.

سؤال دیگر این است که «چگونه و به چه صورت دانش‌آموزان می‌توانند در تابستان با استفاده از برنامه و آزمون کانون یک قدم جلوتر نسبت به دانش‌آموزانی که آزمون نمی‌دهند باشند؟»

با شرکت در این آزمون‌ها پیوستگی با درس و مدرسه حفظ شده و به دلیل مدت طولانی تعطیلات و استراحت از درس و مدرسه جدا نخواهید شد. با مطالعه در طول تابستان به آگاهی لازم برای هدف‌گذاری در طول سال تحصیلی دست خواهید یافت و با ذهنی آماده و به صورت منطقی می‌توانید هدف‌گذاری کنید. با آزمون‌های تابستان و نتایج کسب‌شده می‌توانید نقاط قوت پایدار خود را شناسایی کرده و در طول سال تحصیلی آن‌ها را حفظ کنید. هم نگاهی به گذشته داشته باشید (درس‌های سال تحصیلی گذشته و دوره‌ی آن‌ها) و هم نگاهی به آینده (پیشروی مطالب سال تحصیلی آینده تا نیم‌سال اول).