با برنامه‌ریزی در تابستان آرامش و اعتمادبه‌نفس بیش‌تری خواهید

همه‌ی دانش‌آموزان موفق برای رسیدن به هدف خود به فکر آینده هستند و آینده را در نظر می‌گیرند.

با برنامه‌ریزی در تابستان آرامش و اعتمادبه‌نفس بیش‌تری خواهید

همه‌ی دانش‌آموزان موفق برای رسیدن به هدف خود به فکر آینده هستند و آینده را در نظر می‌گیرند. ویژگی‌های دانش‌آموزان موفق این است که زمانی که تعداد کم‌تری از دانش‌آموزان درس می‌خوانند آن‌ها تلاش می‌کنند گذشته‌ی مطالعاتی خود را با خواندن دقیق‌تر درس‌ها و رفع اشکالات قبلی جبران ‌کنند؛ یعنی در تابستان برنامه‌ی نگاه به گذشته دارند و چند درس را که باید در سال آینده بخوانند از تابستان شروع می‌کنند. این فرصتی عالی است؛ زیرا ذهن آمادگی لازم برای تثبیت بیش‌تر و بهتر مطالب را در آینده پیدا می‌کند. در مدرسه به دانش‌آموزان توصیه می‌شود که قبل از تدریس معلم، پیش‌خوانی کنند. این کار برای آمادگی بهتر ذهن برای تثبیت آموخته‌ها و یادگیری دقیق‌تر مطالب است. اگر شما برای چند درس آینده‌ی خود از تابستان برنامه‌ریزی کنید علاوه بر آن‌که ذهن خود را برای مطالب آشنا می‌کنید فواید زیر را هم دارد:

1- نسبت به هم‌کلاسی‌های‌تان درسی را بیش‌تر و بهتر خوانده‌اید؛ بنابراین در کلاس مطالب را دقیق‌تر و سریع‌تر می‌آموزید.

2- مطالب با تکرار بیش‌تر در ذهن شما ماندگار خواهد شد.

3- اعتمادبه‌نفس و انگیزه‌ی درسی شما برای آینده افزایش می‌یابد.

4- مطالب یادگرفته در تابستان را از طریق آزمون‌های تابستان مورد آزمایش قرار داده‌اید و می‌دانید که بی‌دقتی و اشکالات شما مربوط به چه مباحثی است.

5- اگر بدانیم که مقدمات کاری که می‌خواهیم انجام دهیم فراهم است با خیالی راحت‌تر به ادامه‌ی کار فکر می‌کنیم و این سبب آرامش و اعتمادبه‌نفس می‌شود. دانش‌آموزان کانونی در تابستان با پیشروی بر اساس برنامه‌ی راهبردی، زمینه‌ی آرامش و اعتمادبه‌نفس خود را فراهم می‌کنند.

اگر تلاش کنید، نتیجه می‌گیرید؛ البته تلاش شما باید با برنامه‌ریزی دقیق و حساب‌شده باشد و تلاشی که بدون برنامه‌ریزی و آگاهی باشد نتیجه‌ی مطلوبی نخواهد داشت. اکنون که راه درست را انتخاب کرده‌اید تلاش خود را افزایش دهید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب