وقتی توئیتر به کشف قلب کهکشان راه شیری کمک می‌کند

کاربران توئیتر در حین توئیت کردن درخصوص تصویری از کهکشان راه شیری متوجه خوشه ای از ستارگان به شکل X شدند که می‌توان آن را قلب این کهکشان نامید.

کاربران توئیتر در حین توئیت کردن درخصوص تصویری از کهکشان راه شیری متوجه خوشه ای از ستارگان به شکل X شدند که می توان آن را قلب این کهکشان نامید.

داستان از این قرار است که داستین لانگ از محققان انستیتو اخترشناسی و فیزیک اختر Dunlap دانشگاه تورنتو که در زمینه آنالیز تصاویر نجومی تخصص ویژه ای دارد تصاویری مربوط به کهکشان راه شیری را در توئیتر ارسال کرد. این تصاویر توسط تلسکوپ فضایی مادون قرمز ناسا موسوم به WISE گرفته شده بود.

وی به سی ان ان گفت: دانشمندان معمولا از توئیتر برای تبادل نظر درباره نتایجی که از تصاویر فضایی می گیرند استفاده می کنند.

اما این بار وی و همکارانش متوجه نکته عجیبی در کهکشان راه شیری شدند. در واقع ساختاری شبیه حرف X در قلب این کهکشان توجه آنها را به خود جلب کرد.

آنها در این تبادل توئیتری درباره عکس ۱۵۰ گیگاپیکسلی از کهکشان راه شیری صحبت می کردند.

کشفی که از این طریق صورت گرفت دانشمندان را بر آن داشت تا مطالعه جامعی درخصوص این خوشه ستاره ای ایکس شکل انجام دهند. نکته حیرت انگیز این است که پیشتر مطالعاتی صورت گرفته بود که نشان می داد باید چنین ساختاری در قلب کهکشان راه شیری وجود داشته باشد و حالا در دل این تصویر و طرح نظرات مختلف میان لانگ و سایر کاربران این شبکه اجتماعی، قلب کهکشان راه شیری کشف شده است.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب