چالشی که می‌شناسیم

فراموش کردن مطالب، چالشی قدیمی است که در برابر یادگیری وجود داشته و دارد.

چالشی که می‌شناسیم

فراموش کردن مطالب، چالشی قدیمی است که در برابر یادگیری وجود داشته و دارد. غلبه بر چالش فراموشی مطالب، راهکارهای مرور و جمع‌بندی مطالعه را به وجود آورده است و به کمک همین راهکار‌هاست که می‌توان سطح فراموشی مطالب را به کم‌ترین حد ممکن کاهش داد.

پروژه‌ی تابستانِ برنامه‌ی راهبردی با تحت پوشش گرفتن مطالب سال تحصیلی گذشته، در بخش نگاه به گذشته، یکی از طلایی‌ترین فرصت‌های طولِ سال برای غلبه بر چالش فراموشی مطالب است. حالا با گذشت چند ماه از سال تحصیلی و در شرایطی که آزمون‌های مهمِ پایان نوبت دوم و هم‌چنین تعیین سطح ابتدای تابستان پشت سر گذاشته شده است می‌توانیم نگاه جامعی به مجموعه‌ی مطالعات سال قبل داشته باشیم؛ مطالب فراموش‌شده از سال قبل را بشناسیم و بعد در آزمون‌های تابستان با بهترین راهکارهای ممکن یادگیری‌های ناقص گذشته را تکمیل کنیم.

برای تحلیل و ارزیابی سطح فراموشی مطالب گذشته زمان مناسبی از برنامه‌ی هفتگی را کنار بگذارید. تحلیل‌هایی از این دست، شبیه سرمایه‌گذاری بلندمدت در فرایند یادگیری است. کارنامه‌ی آزمون‌های تشریحی و آزمون تعیین سطح (که نگاه ویژه‌تری به درس‌های تخصصی داشت)، بیانگر پیام‌های مهمی از روند مطالعاتی در طول سال قبل هستند. زمانی که در پروژه‌ی پوششی تابستان هستیم، شناختن مهم‌ترین مطالب فراموش‌شده از سال تحصیلی قبل بهترین ابزاری است که می‌توانیم برای برنامه‌ریزی در اختیار داشته باشیم.

آزمون‌ها در بخش نگاه به گذشته پوششی نیستند و این به معنی سرعت بالا در پیشروی و در برگرفتن تمام حجم مطالب سال گذشته است. فرصت برای پیشرفت فراهم است. همه‌ی مطالب چالشی شما در طول سال تحصیلی در آزمون‌های تابستان با فواصل دوهفته‌ای تکرار می‌شوند. حالا وقت جلو زدن فرصت‌طلب‌هاست.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب