رشته‌های جدید دانشگاهی بر اساس تقاضا ایجاد شوند

رئیس مرکز هیات‌های امناء و هیات ممیزه مرکزی وزارت علوم گفت: دانشگاه‌ها باید به دنبال ایجاد رشته‌های جدید و تقاضا محور مطابق با نیازهای روز جامعه باشند.

رشته‌های جدید دانشگاهی بر اساس تقاضا ایجاد شوند

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا باقری در بازدید از ساختمان جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه، گفت: در حال حاضر انتظارات از آموزش عالی به مانند گذشته نیست و دانشگاه صنعتی باید دانشجویان کارآفرین، توانا، فنی و آشنا به نیازهای جامعه تربیت کند که بتوانند هم برای خود ایجاد شغل کنند و هم برای دیگران اشتغال زایی کنند و در این راستا توجه بیشتر به دانشجویان مقطع کارشناسی مدنظر است.

رئیس مرکز هیات های امناء و هیات ممیزه مرکزی وزارت علوم بر توسعه کیفی، تعریف ماموریت ها و رویه های جدید در دانشگاه های تازه تاسیس تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه ها باید به دنبال ایجاد رشته های جدید و تقاضا محور مطابق با نیازهای روز جامعه باشند و ماموریت های دانشگاه با توجه به نیازهای جدید تعریف شود و انعطاف پذیری در این حوزه وجود داشته باشد. لذا توسعه کیفی نباید فدای رشد کمی شود چرا که یک مرکز کوچک کیفی نیز می تواند یک مرکز اثرگذار در جامعه باشد.

باقری افزود: پایه گذاری رفتارهای استاندارد، ارتباطات علمی با دانشگاه های ملی و بین المللی، الگوبرداری از دانشگاه های مطرح داخل، برگزاری نشست های مشترک، بازدید از سایر دانشگاه های موفق کشور و ارتباطات دوجانبه می تواند ابزار مناسبی برای انتقال تجربه باشد.

به گفته وی ارتباط با دانشمندان ایرانی در دانشگاه های خارج از کشور، استفاده از فرصت های مطالعاتی، تعریف پروژه های تحقیقاتی مشترک با دانشگاه های خارج از کشور و استفاده از استادان بین‌المللی در گروه های آموزشی از دیگر محورهای مورد تاکید وزارت علوم است.

رئیس مرکز هیات های امناء و هیات ممیزه مرکزی وزارت علوم بر حمایت مرکز هیات های امناء از دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای رسیدن به اهداف متعالی بر اساس برنامه راهبردی تاکید کرد.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب