مواد غذایی که بیشتر از پرتغال ویتامین c دارند

برخی مواد غذایی از خانواده میوه‌ها و سبزی‌ها بیشتر از پرتقال ویتامینc دارند.

مواد غذایی که بیشتر از پرتغال ویتامین c دارند

به گزارش پانا؛ زمانی که در مورد ویتامینc صحب می کنید حتماً اولین چیزی که به ذهنتان خطور می‌کند پرتقال است، اما مواد غذایی دیگری نیز می‌توان پیدا کرد که سرشار از ویتامین C باشد. 

توت فرنگی

توت فرنگی حاوی 85 میلی گرم از ویتامین C در هر پیمانه است این ماده "منگنز" نیز دارد که به پایدار و ثابت بودن قندخون کمک می‌کند. فقط مطمئن شوید که توت فرنگی ارگانیک و طبیعی خریداری می‌کنید. 

آناناس 

آناناس حاوی 79 میلی گرم از ویتامین C در هر پیمانه است بر خلاف سایر میوه‌ها، آناناس حاوی مقادیر قابل توجهی از "آنزیم بروملین" است که به هضم پروتئین کمک می‌کند. 

کلم قمری 

کلم قمری حاوی 84 میلی گرم از ویتامین C در هر پیمانه است این ماده همچنین دارای خواص ضد سرطانی است شما می‌توانید از کلم قمری در تهیه آش استفاده کنید. 

انبه

انبه شیرین و آبدار حاوی 122 میلی گرم از ویتامین C به ازای هر پیمانه است این میوه همچنین منبع عالی از "زیگزانتین" است که یک آنتی اکسیدان قوی برای کمک به سلامت چشم است و آن را از اسیب اشعه‌های مضر نور خورشید حفظ می‌کند. 

کلم

کلم بروکسل حاوی 75 میلی گرم از ویتامین C به همراه مواد مغذی مبارزه کننده با سرطان است. 

کیوی 

تنها دو عدد از کیوی‌های خوشمزه حاوی 128 میلی گرم از ویتامین C است تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که کیوی به خواب مناسب و خوب کمک می‌کند و کیفیت آن را بهبود می‌بخشد. این کار به خاطر سطح بالای "سروتونین" در این ماده است که نقش آغاز کنندگی خواب را دارد. 

فلفل دلمه‌ای

همه فلفل دلمه‌ای‌ها حاوی مقادیر بالایی از ویتامین C هستند. مقدار ویتامین c در فلفل دلمه‌ای سبز 95 میلی گرم و در فلفل دلمه‌ای زرد 341 میلی گرم است . همچنین این ماده کالری بسیار کمی دارد. 

منبع:میزان

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب