کشف حفره‌های امنیتی خطرناک در آنتی‌ویروس‌های معروف

رصد نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس یکی از مواردی است که حساسیت و پیگیری مداوم کارشناسان و متخصصان امنیت در حوزه سایبر را به دنبال دارد. این متخصصان معتقدند که آنتی‌ویروس‌ها و نرم‌افزارهای امنیتی فاقد عملکرده

کشف حفره‌های امنیتی خطرناک در آنتی‌ویروس‌های معروف

یودی یاوو" و "تامر بیتون" دو متخصص امنیتی شرکت "انزیلو" هستند که در آستانه برگزاری کنفرانس Black Hat Las Vegas گزارشی از عملکرد آنتی‌ویروس‌ها و ابزارهای امنیتی مبتنی بر ویندوز اعلام کرده‌اند. متخصصان این شرکت با استناد به گزارش خود معتقداند که پانزده نرم‌افزار امنیتی به خصوص آنتی‌ویروس‌‌های AVG، سیمانتک و مک‌آفی همگی از حفره‌های امنیتی پرخطری رنج می‌برند. البته این آمار می‌تواند بیشتر هم باشد زیرا همه این نرم‌افزارها از ابزار Detours مایکرسافت استفاده می‌کنند که یک حفره امنیتی خطرناک دارد و به گفته مایکروسافت، ابزار Detours یک کد نرم‌افزاری برای روت کردن توابع API ویندوز است که در محصولات بیش از 100 شرکت مورد استفاده قرار گرفته و تیم‌های مایکروسافت نیز از آن استفاده می‌کنند.

البته هکرها هنوز برای هک کردن سیستم‌هایی که از این ابزار استفاده می‌کنند؛ نیازمند دسترسی مستقیم به آن‌ها هستند. این دو متخصص امنیتی گفته‌اند که در این کد و این نرم‌افزارها شش حفره امنیتی خطرناک را شناسایی کرده‌اند که می‌تواند برای تکنیک‌های تزریق کدهای مخرب و آلوده مورد استفاده قرار بگیرند. شرکت مایکروسافت قرار است در یک ماه آینده یک وصله امنیتی برای کد Detours ارائه کند که برخی از این مشکلات و خطرات مذکور را رفع کند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب