انتقال اطلاعات DNA انسان به ستاره‌ها

دانشمندان برای پشتیبانی از ذخیره ژنی و دستاوردهای بشر می‌خواهند تراشه حاوی اطلاعات DNA انسان را با استفاده از سیستم رانشی قدرتمند لیزری در مرحله اول به ستاره‌های نزدیک ارسال کنند.

انتقال اطلاعات DNA انسان به ستاره‌ها

دانشمندان برای پشتیبانی از ذخیره ژنی و دستاوردهای بشر می‌خواهند تراشه‌ حاوی اطلاعات DNA انسان را با استفاده از سیستم رانشی قدرتمند لیزری در مرحله اول به ستاره‌های نزدیک‌ ارسال کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از میل آنلاین، اولین تلاش بشر برای حفظ و بقای پایدار ماهیت انسان و معرفی آن به دنیای ناشناخته‌ها در پروژه دو کاوشگر وویجر محقق شد. با گذشت تقریبی چهار دهه از زمان ارسال کاوشگرهای وویجر، هنوز وویجر یک به طور کامل از منظومه شمسی خارج نشده که این امر نشان‌دهنده سرعت محدود آنها در طی مسافت‌ مافوق تصور است.

طرح جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا نیز مشابه پروژه وویجر با هدف انتقال اطلاعات حاکی از حیات و تمدن بشری به دوردست‌های فضا است. تراشه الکترونیکی شامل اطلاعات ژنتیکی انسان، صدا و تمامی کتاب‌های چاپ شده است.

پروژه انتقال اطلاعات بشر یا Voices of Humanity به عبارتی نوع بسیار پیشرفته‌تر پروژه وویجر است که به منظور پشتیبانی از اطلاعات ذات بشر و دستاوردهای آن و معرفی به حیات ناشناخته طراحی شده است.

کمپین صدای انسان توسط گروهی از دانشمندان در سایت حمایت و تامین مالی ایده‌های نوظهور Kickstarter  معرفی شده است تا علاقه‌مندان با حمایت از این ایده ناب، به حفظ ماهیت انسان کمک کنند.

دکتر فیلیپ لوبین، بنیانگذار پروژه حفظ صدای بشر از دانشگاه کالیفرنیا عنوان کرد: حداقل سرمایه برای ساخت سامانه رانش لیزری حدود 100 میلیون دلار است که در صورت تامین بودجه این پروژه بدون سرمایه دولتی آغاز می‌شود.

وی در ادامه افزود: فضاپیمای حامل اطلاعات هویت بشر بسیار کوچک و با در نظر گرفتن محدودیت بودجه ساخته می‌شود، اما سیستم رانش لیزری مورد نیاز برای انتقال آن گران‌قیمت و پیچیده است که ساخت آن تنها با حمایت سازمان فضایی ناسا محقق می‌شود.

سرمایه آغازین این پروژه حدود 30 هزار دلار است که در صورت جمع‌آوری این مبلغ، مرحله ساخت تراشه اطلاعات بشر و طراحی اولیه فضاپیما آغاز خواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب