راه‌اندازی بزرگترین پالایشگاه پلاسمای خون در کرمان

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو در سفر به کرمان با حضور در استانداری برای تولید محصولات زیست فناوری و راه‌اندازی پالایشگاه پلاسمای خون در کرمان با امضای تفاهم‌نامه‌ای، موافقت کرد.

راه‌اندازی بزرگترین پالایشگاه پلاسمای خون در کرمان

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو در سفر یک روزه به کرمان با حضور در استانداری موافقت خود را برای تولید محصولات زیست فناوری و راه‌اندازی پالایشگاه پلاسمای خون در کرمان با امضای تفاهم‌نامه‌ای اعلام کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر عباس پرداختی ظهر امروز، 31 تیرماه در حاشیه دیدار معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با استاندار کرمان با بیان اینکه این موافقت نامه امروز ظهر به امضای استاندار کرمان، رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو، سردار چناریان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان رسید، افزود: در این توافق نامه دکتر دیناروند برای تولید محصولات زیست فناوری مانند انواع انسولین ومونوکلونال آنتی‌بادی، استحصال مواد مخدر و همچنین راه‌اندازی بزرگترین پالایشگاه پلاسمای خون کشور در استان کرمان موافقت کرد.

وی ادامه داد: در مراسم امضای این توافق‌نامه که در محل استانداری کرمان صورت گرفت، نمایندگان سرمایه گذار بخش خصوصی هم حضور داشتند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مراحل قانونی و اداری این توافق‌نامه با عنایت ویژه رییس سازمان غذا و دارو به انجام می‌رسد و دلیل اصلی این اقدام هم همسویی کامل فناوری‌های حوزه سلامت با اصول اقتصاد مقاومتی است.

 پرداختی خاطرنشان کرد: امضای این توافق‌نامه فرصت مناسبی برای ارتقای سطح دانش فنی و مباحثی مانند اشتغال‌زایی و به کارگیری نیروی متخصص بومی و همچنین انتقال فناوری از شرکت‌های معتبر بین‌المللی به استان است.


منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب