وقتی باکتری تلفن همراه را روشن می‌کند

دانشمندان به دنبال استفاده از باکتریها برای راه اندازی تلفنهای همراه هستند، دستاوردی که بسیاری از صنایع را دگرگون خواهد کرد.

وقتی باکتری تلفن همراه را روشن می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان دانشگاه آکسفورد نشان داده اند که چگونه می توان حرکات طبیعی باکتریها را برای سرهم کردن و راه اندازی ریز قطعات دستگاههایی نظیر تلفنهای همراه هوشمند به کار گرفت. آنها حتی به استفاده از این ریزارگانیسمها در راه اندازی مزارع بادی میکروسکوپیکی فکر می کنند.

این دانشمندان با استفاده از شبیه سازی های رایانه ای موفق به نمایش این واقعیت دیدنی شده اند که اثر حرکت باکتریها را می توان به گونه ای سازماندهی کرد تا برای اموری همچون به حرکت درآوردن بخشهای متحرک سیستمهای سیلندری به کار گرفت.

در واقع دانشمندان نشان داده اند که می توان از باکتریها به عنوان منبع ارزشمند تأمین پایدار نیرو استفاده کرد.

درحالی که بسیاری از سیستمهای حرکتی به مقادیر قابل توجه انرژی نیاز دارند اما در بسیاری از موارد نیز با ریزساختارهایی مواجه هستیم که برای به کار افتادن تنها به کسر ناچیزی از انرژی نیاز دارند. از این رو دانشمندان به سیستمهای بیولوژیکی نظیر باکتریها برای رسیدن به این هدف روی آورده اند.

جزئیات کامل این دستاورد در ژورنال تخصصی Science Advances منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب