نعنا بهترین دوست دستگاه گوارش

یک متخصص طب سنتی گفت :نعنا به سرعت هضم غذا و افزایش فعالیت غدد بزاقی کمک کرده و باعث ترشح آنزیم‌های گوارشی می‌شود.

نعنا بهترین دوست دستگاه گوارشدرخشان پور متخصص طب سنتی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت:  نعنا گیاهی آرامش بخش و تسکین دهنده است که در درمان ناراحتی های معده کاربرد دارد.

وی افزود:نعنا گیاهی اشتها آور است که به بهبود عملکرد کیسه صفرا(کاهش تورم لوله های کیسه صفرا)، سرعت هضم غذا وافزایش فعالیت غدد بزاقی  کمک کرده  و باعث ترشح آنزیم های گوارشی می شود.

درخشان پور اظهار کرد:عطر خوش نعنا یک محرک طبیعی محسوب می شود که با احساس خستگی و افسردگی مقابله و حافظه را تقویت می کند هم چنین می تواند به کاهش بیماری های تنفسی و آسم ، پاکسازی گرفتگی بینی، گلو، و ریه ها کمک کند.

وی ادامه داد:نعناع به دلیل دارا بودن ماده شیمیایی منتول، که استفاده دارویی دارد، از رشد سرطان پروستات جلوگیری و از تهوع بعد از شیمی درمانی می کاهد.

درخشان پور افزود:برگ نعنا حاوی آنتی اکسیدانی به نام اسید رزمارینیک است و از ترشح هیستامین که مولد آلرژی و حساسیت است، جلوگیری کند.

این متخصص طب سنتی تاکید کرد: نعنا تا حد زیادی در رفع کولیک یا قولنج نوزاد (گریه ‌های بی ‌وقفه و بیش از سه ساعت  نوزادان در روز که حداقل سه هفته تداوم می یابد.)موثر است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب