دختری که روزی 8 هزار بار عطسه می‌کند

چندی پیش رسانه‌های خارجی در مطلبی نوشتند دختری در آمریکا به حملات شدید عطسه دچار شده به طوری که روزی هشت هزار بار عطسه می‌کند.

دختری که روزی 8 هزار بار عطسه می‌کندبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛خانمی اهل ویرجینیای آمریکا ضمن ابراز نگرانی در مورد وضعیت عجیب فرزند خود می‌گوید دخترش از سه هفته پیش به عارضه ناشناخته‌ای دچار شده است که طی آن در هر دقیقه 10 بار عطسه می‌کند.

"ایرا ساکسنا"، 9 ساله از ویرجینیا، تنها هنگام خواب از حملات عطسه در امان بوده و مجبور شده است مدرسه را به طور موقت ترک کند.

پزشکان در ابتدا آلرژی یا نوعی سرماخوردگی را مسبب این علائم خواندند و قرص‌های استروئید، آنتی‌هیستامین و اسپری بینی را تجویز کردند. اما هیچ کدام از این داروها کارساز نبوده است. عطسه‌ها تنها در یکی از جلسات هیپنوتیزم برای مدت کوتاهی متوقف شده، اما با اتمام جلسه مجدداً آغاز شد.

متخصصان حدس می‌زنند نوعی ارسال پیام اشتباه از مغز باعث بروز این مسئله می‌شود.

مادر این دختر می‌گوید: این مسئله زندگی دخترم را به کلی تحت تاثیر قرار داده و او را خانه‌نشین کرده است.

وی ادامه می دهد: "ایرا" تاکنون مقاومت فراوانی از خود نشان داده و از حمایت کامل مدرسه و همکلاسی‌هایش برخوردار بوده است.

پیش‌تر، رسانه‌های خارجی از موردی مشابه در دختری خبر دادند که دچار حملات شدید عطسه شده بود. نوعی اختلال در دستگاه عصبی به عنوان عامل عطسه در وی شناخته شد.

گفته می‌شود، دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند دلیل اصلی این عارضه را کشف کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
سنت های الهی از دین و زندگی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس عمومی چهارم دبیرستان)
دبیر : محمد رضایی بقا