دیابت لاغرها را هم تهدید می‌کند

یک مطالعه نشان می‌دهد که افراد لاغر اندام نیز در صوررت کم تحرکی در معرض ابتلا به دیابت نوع دو هستند.


به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، محققان آمریکایی براساس نتایج حاصل از بررسی داده های مربوط به یک برنامه مطالعاتی در امریکا در مورد سلامت بزرگسالان و کودکان در این کشور که در فاصله سال های 1988 تا 1994 و 1999 تا 2012 به اجرا درآمد، گفتند که یک پنجم افراد دارای وزن سالم در خطر ابتلا به دیابت هستند و نیز یک سوم از افراد لاغر اندام بالاتر از 45 سال شاخص های مرحله پیش دیابت را دارند.

پیش دیابت، به مرحله ای گفته می شود که سطوح قند خون بالاتر از حد طبیعی اما نه در حدی باشد که نشانه ابتلا به دیابت است. افرادی که در این مرحله هستند، بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و انواع مشکلات قلبی و عروقی قرار دارند.

محققان دانشگاه فلوریدا با اشاره به وجود اپیدمی دیابت در جهان و ضرورت پیشگیری از آن به عنوان یک راهبرد کلیدی برای مقابله، گفتند که یکی از تدابیر موثر در این زمینه، شناسایی افرادی است که در مرحله پیش دیابت قرار دارند و لازم است که با مصرف دارو و توصیه به اصلاح شیوه زندگی، مانع از ابتلای آنها به دیابت شد.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب