کیش، خط پایان غزال ایرانی

خودروی خورشیدی غزال 3 که نسل سوم از خودروهای خورشیدی ساخت دانشگاه تهران به شمار می‌آید، به زودی به جزیره کیش می‌رسد.

کیش، خط پایان غزال ایرانی

به گزارش ایسنا، این خودرو در سال 94 و به همت یک تیم 35 نفره از دانشجویان دانشگاه تهران در رشته‌های مکانیک، مهندسی برق، صنایع و طراحی صنعتی ساخته شده است.

به گفته دکتر کارن ابری‌نیا، رییس مرکز طراحی و ساخت غزال ایرانی، این خودرو نسبت به تولیدات پیشین پیشرفت چشمگیری داشته است. نسل قبلی خودروهای خورشیدی یک نفره با سه چرخ بوده است، در حالیکه غزال 3 دو نفره است و بر روی چهار چرخ حرکت می‌کند.

رییس مرکز طراحی و ساخت غزال ایرانی تصریح کرد: این خودرو قادر است در روز، مسافت 500 کیلومتر را طی کند و حداکثر به سرعت 130 کیلومتر در ساعت نیز برسد. لازم به ذکر است غزال 3 در بخش سرعت مسابقات جهانی استر الیا موفق به کسب عنوان سوم شد.

وی تصریح کرد: خودروی خورشیدی غزال 3 در حمایت از محیط زیست و ترویج استفاده از انرژی خورشیدی شمال تا جنوب کشور را طی کرده است. این خودرو در بیست و ششم تیرماه از شهر بندر انزلی در سواحل خزر حرکت کرده و قرار است روز دوم مرداد ماه به جزیره زیبای کیش در سواحل نیلگون خلیج فارس وارد شود. خط پایان خودروی خورشیدی غزال 3 پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب