منطق برنامه‌ی تابستان دروس تخصصی هنر

برنامه‌ی گروه هنر با گروه‌های دیگر کمی متفاوت است. زیرا تمام دانش آموزانی که کنکور هنر شرکت می‌کنند لزوما هنرستان نبوده‌اند یا سال چهارم را هنر نمی‌خوانند. با توجه به این‌نکته برای آزمون‌های تابستان ل

منطق برنامه‌ی تابستان دروس تخصصی هنر

منطق برنامه تابستان گروه هنر:


برنامه‌ی گروه هنر با گروه‌های دیگر کمی متفاوت است. زیرا تمام دانش آموزانی که کنکور هنر شرکت می‌کنند لزوما هنرستان نبوده‌اند یا سال چهارم را هنر نمی‌خوانند. با توجه به این‌نکته برای آزمون‌های تابستان لفظ نگاه به گذشته و نگاه به آینده را به بخش اجباری و بخش انتخابی تغییر نام داده‌ایم.

بخش اجباری:

در این بخش 5 قسمت یا 5 عنوان درس آورده شده است. این درس‌ها مربوط به درس‌های دوران هنرستان است. درس‌هایی که در ابتدای شروع آمادگی برای کنکور هنر باید آن‌ها را بخوانید و بدانید.

 قسمت اول درس‌های آشنایی با مکاتب نقاشی(مربوط به رشته‌ی نقاشی)، تاریخ هنر ایران(مشترک در بین تمام رشته‌های هنری هنرستان)، آشنایی با بناهای تاریخی(رشته‌ی معماری) آورده شده است. در آزمون از این سه کتاب 20 تست خواهیم داشت. که این قسمت مربوط به درک عمومی هنر است.

قسمت دوم خط در گرافیک (رشته گرافیک هنرستان) که یکی از کتاب‌های اصلی خلاقیت تصویری است آورده شده است. در آزمون از این کتاب 10 تست مطرح می‌شود.

قسمت سوم سه کتاب مبانی هنرهای تجسمی(مشترک بین رشته‌های هنرستان)، مبانی تصویرسازی( رشته‌ی گرافیک)، طراحی 2 (مشترک بین رشته‌های هنرستان) را با 20 تست در هر آزمون آورده‌ایم. سهم هر کتاب در آوردن تعداد تست‌ها با توجه به اهمیت آن درس در کنکور مشخص می‌شود.

قسمت چهارم کتاب شناخت مواد و مصالح آورده شده است که دانش آموزان رشته‌ی معماری در هنرستان می‌خوانند و از کتاب‌های مهم درس خواص مواد است. در آزمون تابستان هر آزمون 10 تست را به خود اختصاص می‌دهد. این درس هم جزء کتاب‌هایی است که اصول و موارد اولیه در مورد خواص مواد را مطرح می‌کند.

قسمت پنجم هم درس درک عمومی ریاضی است که این مباحث را همه دانش آموزان در مقطع اول و دوم دبیرستان در درس ریاضی و هندسه خوانده‌اند.

با توجه به برنامه در ستون "نمودار پیشروی مباحث آزمون"(تصویر بالا)، ما درس‌های این بخش(بخش اجباری) را به عنوان درس‌های سال سوم در نظر گرفته‌ایم. که در هر آزمون یک پنجم کتاب را مطالعه خواهید کرد. به عبارتی دیگر اگر کتاب ها را به 5 قسمت تقسیم کنیم در هر آزمون یک قسمت از 5 قسمت مطالعه می‌شود.

بخش انتخابی:

در این بخش سه درس را برای شما در نظر گرفته‌ایم. این سه درس در صورتی در دوران تحصیل خوانده شده است که دانش آموز هنرستان بوده باشید. دو درس خلاقیت نمایشی و خلاقیت موسیقی در بعضی از مدارس پیش دانشگاهی تدریس می‌شود ولی در کنکور سوال‌ها فقط به این دو کتاب محدود نمی‌شود. بنابراین ما این سه درس را جزء درس‌های پیش دانشگاهی در نظر گرفته‌ایم. منبع اصلی مطالعه برای دانش آموزان را نیز کتاب درسی و کتاب آموزشی سبز کانون در نظر گرفته‌ایم.


نکته: شما مباحث آزمون از این درس ها را می توانید از کتاب های منابع آزاد و یا کتاب های رشته‌ی موسیقی، نمایش و معماری هنرستان مطالعه کنید.

خواندن این درس‌ها یا یکی از این سه درس در تابستان حجم کار شما را در طول سال و نگرانی شما را در مورد این درس برای طول سال تحصیلی بسیار کم می‌کند، شما می‌توانید در تابستان 40% از مطالب این دروس را مطالعه نمایید.

یک پیشنهاد برای چگونگی انتخاب این دروس برای شما داریم:

درسی را در این قسمت انتخاب کنید که در زیر گروه یا رشته مورد نظر شما قرار دارد، مثلا اگر در نظر دارید طراحی صحنه بخوانید درس خلاقیت نمایشی و اگر می‌خواهید طراحی صنعتی را انتخاب رشته کنید درس ترسیم فنی را انتخاب نمایید.

نکته مهم و قابل توجه در این بخش معطوف به دوره‌ی این درس‌ها در هر آزمون است. شما در هر آزمون علاوه بر مباحث جدید، مباحث آزمون قبل را دوره می‌کنید و در آزمون از مباحث گذشته سوال خواهیم داشت. با توجه به جدول در هر آزمون 20 سوال به هر درس اختصاص داده شده است.

داوطلبان عزیز لطفا توجه داشته باشید از ابتدای تابستان هر درسی را که انتخاب می‌کنید تا انتهای آزمون‌های تابستان(26 شهریور) همان درس را آزمون دهید.

توجه: در آزمون 9 مهر فقط از قسمت اجباری سوال خواهیم داشت و تمام مباحث خوانده شده در تابستان در این آزمون دوره می شود.


تابستان پر بار 

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب