ربات ماساژور برای کمک به فیزیوتراپ‌ها

محققان دانشگاه فناوری نانیانگ در سنگاپور یک ربات طراحی کرده‌اند که به فیزیوتراپیست‌ها کمک می‌کند تا حجم کاری خود را کاهش دهند و این ربات کار ماساژ درمانی بیماران را دنبال کند.

ربات ماساژور برای کمک به فیزیوتراپ‌ها

ربات " اِما" محصول شرکت AiTreat است و از یک بازو برای ماساژدرمانی موفق 50 بیمار دچار تنیس البو(آرنج تنیس‌بازان)، کمردرد و گرفتگی گردن و شانه‌ها استفاده کرد.

درمان‌گران ابتدا باید بطور فیزیکی ربات اِما را در مورد ماساژی که باید انجام دهد،‌ راهنمایی کنند. از آن پس، ربات می‌تواند حرکت را به تنهایی با ترکیبی از یک سیستم دوربین برجسته‌بین سه‌بعدی و یک سر ماساژور چاپی سه‌بعدی حساس به فشار ادامه دهد. این بخش سر می‌تواند واکنش‌های بیماران از جمله تغییر در سفتی عضله و تاندون را ارزیابی کند. این اطلاعات سپس بر روی نرم‌افزار رایانش ابری بارگذاری می‌شود تا درمانگران بتوانند بر بهبود بیمار نظارت کرده و درمان را در صورت نیاز اصلاح کنند.همچنین اگر ربات متوجه واکنش درد در بیمار شود، میزان فشار را کاهش خواهد داد.

ربات ماساژور برای کمک به فیزیوتراپ‌ها

پس از پایان کارآزمایی‌های کنونی، محققان قصد دارند نسل دوم این ربات را بسازند که کوچکتر و سیارتر از نمونه کنونی خواهد بود. هنوز جزئیاتی در مورد زمان آماده شدن نسخه تجاری این ربات ارائه نشده است.

ربات ماساژور برای کمک به فیزیوتراپ‌ها

به گفته محققان، اِما یکی از نخستین ربات‌هایی است که بطور خاص برای درمانگران ورزشی و طب سنتی چینی طراحی شده است. هدف از ساخت این ربات، ارتقای بهره‌وری درمانگران برای درمان چندین بیمار در یک زمان با کمک ربات‌ها عنوان شده است.

 

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب