اولین رقابت دانشجویی طراحی و ساخت موتورهای توربینی

اولین دوره مسابقه طراحی و ساخت موتور توربینی به همت دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

اولین رقابت دانشجویی طراحی و ساخت موتورهای توربینی

به گزارش ایسنا پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف به منظور توسعه فناوری‌های زیرساختی برای رسیدن به فناوری طراحی و ساخت موتور توربینی، شناخت استعدادهای برتر و ایجاد جریان دانشجویی برای حل مسائل فناورانه مربوط، رویداد فانوس موتور توربینی را برگزار می‌کند.

این رویداد در 3 محور اصلی «طراحی و ساخت موتورهای میکروجت»، «ارتقای فنی موتورهای مینی جت» و «طراحی و ساخت قطعات موتورهای توربینی» برگزار می‌شود.

این مسابقات ضمن رفع نیاز کشور در حوزه موتورهای توربینی، با پرورش مهندسین طراح در کشور و نیز رفع نیازهای فناورانه این حوزه می‌تواند در راستای رفع نیازهای سایر بخش‌های صنعت کشور ایفای نقش کند.

مسابقه «فانوس» دارای 3 مرحله است که در ابتدا در یک دوره  2 ماهه طراحی اولیه، تیم‌ها در کنار مشاوران و مربیان متخصص آموزش‌های لازم را می‌بینند و سپس طرح‌ها مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

از طرح‌های برتر طی دوران طراحی مفهومی که حدود 6 ماه است، حمایت خواهد شد و سپس از طراحی‌های مفهومی مناسب به منظور ساخت نمونه اولیه و سپس فروش آن پشتیبانی‌های حداکثری به عمل خواهد آمد.

تنها شرط حضور در این رویداد علاقه‌مندی به پیشرفت در حوزه فناوری‌های موتور توربینی است و ثبت نام در این دوره از مسابقات از روز دوشنبه، 4 مرداد ماه آغاز می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب