چگونه با کودک زود رنج رفتار کنیم؟

زود رنج‌ها باید بدانند که شرابط همیشه بر وفق مراد آنها نیست و باید انعطاف پذیر بوده و آستانه تحملشان را بالا ببرند.

چگونه با کودک زود رنج رفتار کنیم؟تینا بهادری آسیب شناس در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به خصوصیات افراد زودرنج، اظهار داشت: زودرنج ها افرادی حساس و آسیب پذیرند که گاهی حتی بدون دلیل خاص و علت بیرونی از رفتار کسی رنجیده خاطر شده و واکنش نشان می دهند.

وی افزود: شاید یکی از دلایل زودرنجی این افراد، بالا بودن توقعاتشان از دیگران است. اینگونه افراد از اطرافیان انتظار دارند طبق میل و خواسته آنها رفتار کرده و حرفی خلاف میل آنها نزنند و این خواسته ای غیر منطقی است.

 این کارشناس ادامه داد: این افراد معمولا والدینی دارند که با آنان با ملایمت رفتار کرده و همیشه نقش حمایتگری داشتند و مراقب وی بوده اند که دیگران رفتاری نکنند که باعث رنجش فرزندشان شود. اما بابد بدانیم ملایمت بیش از حد با کودکان بسیار مخرب است و در بزرگسالی به ضرر آنها تمام می شود.

بهادری تصریح کرد: زودرنج ها باید توجه داشته باشند که شرایط همیشه بر وفق مراد آنها پیش نمی رود، بلکه باید واقع بین بوده و آستانه تحملشان را بالا ببرند و خودشان را با شرایط وفق دهند. اینگونه افراد در اغلب موارد برای نشان دادن ناراحتی خود محل را ترک می کنند، در صورتی که این رفتار هیچ مشکلی را حل نمی کند آنها باید سعی کنند بیشتر در جمع ها حضور یابند، حس شوخ طبعی را در خود ایجاد کرده و روابط عمومی شان را تقویت کنند.

 وی در پایان گفت: اطرافیان، دوستان و آشنایان این افراد نیز تا حد امکان باید شرایط آنها را درکـ کرده و  از دست گذاشتن بر نقطه ضعف های  آنان خودداری کنند و با پذیرفتنشان در جمع های دوستانه اعتماد به نفس را در آنان تقویت کنند.

انتهای پیام/

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب