تولید گیاهان دارویی

مدیرعامل شرکت دانش بنیان گفت:گیاهان دارویی در آزمایشگاه‌های مجهز تحت حمایت معاونت علمی صورت می‌گیرد.

تولید گیاهان دارویی محمد سیلانی مدیرعامل شرکت  دانش بنیان در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  با اشاره به بسته بندی گیاهان دارویی اظهار داشت:  گل دارو در راستای احیاء طب سنتی و گیاه درمانی علمی در کشــور کار خود را در حوزه یادشده آغاز کرد و سپس موفق به تولید فرآورده های داروئی گیاهی به فرم قطره شد.

وی یاد آور شد: گل دارو یکی از نخستین شرکت‌های ایرانی است که توانمندی تولید داروهای گیاهی را به فرم های داروئی قطره، شربت، قرص،کپسول، ژل،کرم، پماد واسپری را داراست.

سیلانی در خصوص بهره‌مندی از توانمندی نیروی انسانی متخصص  گفت: فرمولاسیون و تولید داروهای گیاهی، به عنوان یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های گل‌دارو، با بهره مندی مستمر از دانش استادان و دانش پژوهان دانشگاههای داخل و خارج کشور امکان‌پذیر شده است و این شرکت فناور، روز آمدترین دانش وکاربرد علمی را در فرآوری و فن آوری محصولات خود به کار می گیرد.

این فعال فناور عنوان کرد: این شرکت جدیدترین استانداردهای روز دنیا را داراست و با بهره‌برداری از جدیدترین ماشین آلات مربوط به تهیه عصاره های تغلیظ شده و خشک گیاهی، در حال حاضر می‌تواند افزون بر مصرف مواد مورد نیاز بازار داخلی ایران بخش عمده‌ای از این عصاره‌ها را نیز به کشور های مختلف دنیا صادر کند.

وی گفت:  این شرکت در حال حاضر ۱۰۹ فرآورده داروئی دارای پروانه تولید از وزارت بهداشت و درمان، به بازار داروئی عرضه می‌کند و بیش از ۲۰ فرآورده دیگر را نیز در مراحل مختلف پژوهش و آماده سازی برای اخذ پروانه و تولید در آینده دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب