تولید فلز کاهنده گازهای پالایشگاهی

مدیر بخش اجرایی طرح پژوهشی مشعل‌های گازی گفت: تولید فلز کاهنده گازهای پالایشگاهی با حمایت معاونت علمی با هدف کاهش آلودگی محیط زیست طراحی شده است.

تولید فلز کاهنده گازهای پالایشگاهیمعصومه برارزاده مدیر بخش اجرایی طرح پژوهشی مشعل های گازی در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به بهینه سازی مصرف انرژی اظهار داشت: کاهش آلاینده های زیست محیطی یکی از دغدغه‌های اصلی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به شمار می‌رود و امروزه با گسترش صنعت پالایش و فرآوری نفت و گاز در کشور محیط زیست در خطر بزرگی قرار دارد.

وی ادامه داد:  کشور ما در میان تولیدکنندگان آلاینده‌های ناشی از سوزاندن گاز در فلز و یا تخلیه آن به محیط زیست، رتبه سوم را در جهان داراست، و به همین خاطر  تدوین یک برنامه جامع و اجرایی در راستای کاهش این معضل، امری ضروری است.

مدیر بخش اجرایی طرح پژوهشی مشعل های گازی در خصوص گازهای سوزانده شده در مشعل فلرهای پالایشگاه های گاز گفت: لزوم بهینه سازی مصرف انرژی در این بخش بیش از پیش ضروری بوده و ما با توسعه نقشه راه بهره‌برداری از گازهای سوزانده شده در مشعل سعی در کاهش آلودگی محیطی می کنیم.

برارزاده یاد آور شد: در مرحله اول ما در نظر داریم با تهیه  اطلس گازهای مشعل در کشور، از موقعیت و مقدار این گازها پرداخته و سپس با توجه به فناوری‌های موجود، مدل بهره برداری مناسبی را جهت استفاده از پتانسیل‌های گازهای مشعل در هر منطقه ارائه کرده و در نهایت به بررسی نحوه تجاری‌سازی این پتانسیل‌ها با توجه به چالش‌های موجود بپردازیم.  

وی عنوان کرد: این طرح زیر نظر ستاد مدیریت بهینه سازی و مصرف انرژی ستاد نفت گاز و ذغال سنگ به بررسی چالش ها و مدیریت بهره برداری گازهای مشعل می پردازد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب