تولید فلز کاهنده گازهای پالایشگاهی

مدیر بخش اجرایی طرح پژوهشی مشعل‌های گازی گفت: تولید فلز کاهنده گازهای پالایشگاهی با حمایت معاونت علمی با هدف کاهش آلودگی محیط زیست طراحی شده است.معصومه برارزاده مدیر بخش اجرایی طرح پژوهشی مشعل های گازی در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به بهینه سازی مصرف انرژی اظهار داشت: کاهش آلاینده های زیست محیطی یکی از دغدغه‌های اصلی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به شمار می‌رود و امروزه با گسترش صنعت پالایش و فرآوری نفت و گاز در کشور محیط زیست در خطر بزرگی قرار دارد.

وی ادامه داد:  کشور ما در میان تولیدکنندگان آلاینده‌های ناشی از سوزاندن گاز در فلز و یا تخلیه آن به محیط زیست، رتبه سوم را در جهان داراست، و به همین خاطر  تدوین یک برنامه جامع و اجرایی در راستای کاهش این معضل، امری ضروری است.

مدیر بخش اجرایی طرح پژوهشی مشعل های گازی در خصوص گازهای سوزانده شده در مشعل فلرهای پالایشگاه های گاز گفت: لزوم بهینه سازی مصرف انرژی در این بخش بیش از پیش ضروری بوده و ما با توسعه نقشه راه بهره‌برداری از گازهای سوزانده شده در مشعل سعی در کاهش آلودگی محیطی می کنیم.

برارزاده یاد آور شد: در مرحله اول ما در نظر داریم با تهیه  اطلس گازهای مشعل در کشور، از موقعیت و مقدار این گازها پرداخته و سپس با توجه به فناوری‌های موجود، مدل بهره برداری مناسبی را جهت استفاده از پتانسیل‌های گازهای مشعل در هر منطقه ارائه کرده و در نهایت به بررسی نحوه تجاری‌سازی این پتانسیل‌ها با توجه به چالش‌های موجود بپردازیم.  

وی عنوان کرد: این طرح زیر نظر ستاد مدیریت بهینه سازی و مصرف انرژی ستاد نفت گاز و ذغال سنگ به بررسی چالش ها و مدیریت بهره برداری گازهای مشعل می پردازد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب