مصرف مولتی ویتامین‌ها در خانم‌های باردار هیچ ثمره مثبتی ندارد!

دانشمندان به تازگی مصرف مولتی‌ویتامین‌ها را در دوره بارداری دور ریختن پول خوانده‌اند.

مصرف مولتی ویتامین‌ها در خانم‌های باردار هیچ ثمره مثبتی ندارد!به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  محققان طی جدیدترین تحقیقات خود متوجه شدند استفاده از مکمل‌های دارویی کمکی به بهبود سلامت مادران و نوزادان نمی‌کند.

آنان می‌گویند، مصرف بیش از حد مکمل‌ها، مثل ویتامین A، برای خانم‌های باردار مضر است.

نتیجه این مطالعات که در مجله علمی DTB‌ منتشر شد، بدین‌صورت مطرح می‌شود که در رژیم غذایی خانم‌های باردار تمامی مواد مغذی باید گنجانده شوند.

از جمله موادی که مورد تاکید قرار گرفته ویتامین D و  اسید فولیک است. دانشمندان بر این باورند مصرف روزانه 400 میکرو گرم از اسید فولیک در زنان باردار از بروز ناهنجاری‌های جنین جلوگیری می‌کند. همچنین، مصرف ویتامین D به میزان 10 میکروگرم در روز به منظور تشکیل استخوان‌های سالم جنین ضروری است.

محققان فقط مصرف روزانه ویتامین D و اسید فولیک را به خانم‌های باردار توصیه می‌کنند و زمانی که صحبت از سایر قرص‌های مکمل به میان می‌آید، روی خوشی به این محصولات نشان نمی‌دهند.

گفتنی است، در حال حاضر در کشور انگلیس طرح "آغاز سالم" (Healthy Strat) در دست اجرا است، که طی آن قرص‌های مکمل ویتامین D و اسید فولیک به صورت رایگان در اختیار خانم‌ها قرار می‌گیرند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب