ارتقای 14 پله‌ای ایران در شاخص‌های بین‌المللی فناوری

معاون دفتر اداره کل ارزیابی و نظارت راهبردی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، از ارتقای 14 پله‌ای ایران در شاخص‌های بین‌المللی فناوری خبر داد.

ارتقای 14 پله‌ای ایران در شاخص‌های بین‌المللی فناوری

به گزارش ایسنا،  سید عباس موسی‌زاده موسوی در نشست تخصصی اجرای عملیاتی طرح ملی پیمایش نوآوری در آذربایجان شرقی اظهار کرد: رتبه کشور ما در سال 2015 در شاخص‌های فناوری، 120 بود و در سال 2016 به رتبه 106 رسیدیم که این رتبه جایگاه واقعی ما نیست زیرا که ما اطلاعات درست و صحیح در اختیار مراکز بین المللی قرار نداده‌ایم.

موسی‌زاده موسوی با تاکید بر ضرورت اجرای طرح ملی نوآوری در کشور گفت: طرح ملی پیمایش نوآوری، آمار صحیح را جهت ارائه به سازمان های بین‌المللی دراختیار ما قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه ما به دنبال دو هدف اصلی از اجرای طرح ملی نوآوری هستیم، اظهار کرد: این طرح در مرحله نخست شناخت دقیقی از وضعیت بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی و مشکلات آنها در اختیار ما قرار می‌دهد و از سویی ما اطلاعات مورد نیاز برای ارائه به سازمان‌های بین‌المللی و ارائه گزارش به مراجع بین المللی را در اختیار خواهیم داشت.

معاون دفتر اداره کل ارزیابی و نظارت راهبردی معاونت علم وفناوری ریاست جمهوری، آذربایجان‌شرقی را تنها استانی دانست که به صورت منسجم اقدام به اجرای این طرح در سطح استانی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: آذربایجان‌ شرقی مصمم در اجرای این طرح است و پیشقدم شدن این استان ما را نیز برای ادامه فعالیت دلگرم می‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب