مضرات استفاده از لنز در استخرهای شنا

استفاده از لنز در استخرهای شنا ضررهایی برای چشم دارد.

مضرات استفاده از لنز در استخرهای شنا

استفاده از لنز در استخرهای شنا ضررهایی برای چشم دارد.

به گزارش ایسنا، اگر شما از افرادی هستید که از لنز استفاده می‌کنید بهتر است بدانید شنا کردن در آب ممکن است خطرهایی برای شما به دنبال داشته باشد.

 سازمان غذا و داروی آمریکا پیشنهاد کرده است که هنگام شنا از لنز استفاده نکنید. به دلیل منافذی که در لنز وجود دارد، میکروب‌ها و مواد شیمیایی موجود در آب به راحتی جذب آن می‌شوند که این امر خود منجر به آلودگی و حساسیت شده و البته تهدیدی جدی برای بینایی به شمار می‌رود.

با اینکه استخرها مانند دریاچه‌ها و تالاب‌ها منبع و محل زیستگاهی ریز جانداران نیستند، اما باز هم خطر ابتلا به آلودگی در آن‌ها وجود دارد .

قرار گرفتن در معرض آب همچنین می‌تواند باعث چسبندگی لنزها به چشمان شما شود و کلر اضافه شده به استخرها که برای ضدعفونی کردن آن‌ها استفاده می‌شود در واقع می‌تواند باعث حساسیت‌‎های شدیدی گردد. از این رو لنزهای یک‌بار مصرف گزینه‌ی بهتری برای استفاده در هنگام شنا هستند، زیرا بعد از هر بار مصرف دور انداخته می‌شوند. با تمام این تعاریف استفاده از عینک‌های مخصوص شنا به چشمان شما کمک می‌کند تا در برابر آلودگی‌ها ایمن‌تر باشید .

اگر هنگام شنا از لنز استفاده می‌کنید و به محض تماس آب با چشم‌هایتان علائمی مشابه التهاب، سوزش و سرخ شدن چشم‌ها و یا حساسیت‌های چشمی، درد و حساسیت به نور مشاهده کردید سریعا لنزها را از چشم در آورده و فورا به پزشک مراجعه کنید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب