به شهر ما بیایید - کباب غاز، آلوی برغان

نام برغان خاطره‌ی دوران دبیرستان و درس کباب غاز و آلوی برغان را در ذهن همه‌ی هم‌سن و سال‌های من زنده می‌کند.

به شهر ما بیایید - کباب غاز، آلوی برغان

نام برغان خاطره‌ی دوران دبیرستان و درس کباب غاز و آلوی برغان را در ذهن همه‌ی هم‌سن و سال‌های من زنده می‌کند؛ به طوری که بیش‌تر از دیدن مناظر طبیعی و زیبای آن، ذوق رسیدن به روستا و تصور غاز شکم‌‌پر با آلوی برغان لذت این سفر را دوچندان می‌کند.

برغان روستایی در دل رشته‌کوه البرز و در 13 کیلومتری شمال غرب شهر کرج واقع است. وقتی وارد جاده‌ی برغان می‌شوید تا چشم کار می‌کند درخت است و سرسبزی و صدای رود خروشان که شما را به وجد می‌آورد. عمر بسیاری از این درختان به بیش از هزار سال می‌رسد؛ اما صبر کنید! فقط مبهوت جاده و سرسبزی این روستا و رود خروشانش نشوید؛ جاذبه‌های دیگری نیز برای دیدن وجود دارد. مسجد جامع با قدمتی ۸۰۰ ساله و حسینیه‌ی اعظم با قدمت پنج قرن که در بالامحله‌ی برغان قرار گرفته است از آثار مذهبی بسیار قدیمی این روستاست. هم‌چنین پلی با یک چشمه‌ی طاق، روی رودخانه‌ی شاهرود مقابل در ورودی حسینیه‌ی اعظم در دوره‌ی صفویه بنا شده است. در کنار همه‌ی این آثار تاریخی و مذهبی ارزشمند درخت چناری در ضلع شمالی حیاط مسجد وجود دارد که بسیار قطور است و تقریباً ۱۲ متر طول دارد. وقتی نگاه می‌کنید یک درخت پیر و قدیمی است، البته زیبا، اما با کمی کنجکاوی سوراخی روی تنه‌ی درخت می‌بینید. داخل این درخت کاملاً خالی شده و به شکل اتاقی است که می‌تواند بیش از ۱۰ نفر را در خود جای دهد. وسط این اتاق حوضی نصب شده و اطراف حوض سکوهای سنگی برای نشستن و استراحت وجود دارد. داخل تنه‌ی یک درخت شدن انرژی عجیبی دارد. وقتی بیرون می‌آیی احساس می‌کنی از دل طبیعت آمده‌ای. تجربه‌ی‌ جالبی است.

به شهر ما بیایید - کباب غاز، آلوی برغان


بازدید از برغان در هر فصل زیبایی‌های خاص خود را دارد. در فصل بهار، زیبایی‌های این روستا با شکوفه‌های درختان میوه و گل‌های زیبا تزیین می‌شود. در فصل تابستان برای فرار از گرما، در فصل پاییز برای دیدن پاییز هزاررنگ روستا و در فصل زمستان برای برف‌بازی. در حین این‌که از دیدن طبیعت و زیبایی‌های آن به‌خصوص در پاییز رنگارنگ لذت می‌برید برغان پیشنهاد مناسبی است؛ زیرا طراوت طبیعت و بناهای تاریخی و طعم بی‌نظیر آلوهای خوش‌رنگ را با هم دارد.

به شهر ما بیایید - کباب غاز، آلوی برغان

به شهر ما بیایید - کباب غاز، آلوی برغان


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب