به شهر ما بیایید - لنگرود شهر رویایی شمال ایران

شهرستان زیبای لنگرود، شهری است میان کوه و دریا ، از غرب همسایه لاهیجان ، از شمال کاسپین زیبا، از غرب شهرستان رودسر و در جنوب رشته کوه­‌های سرسبز البرز است.

به شهر ما بیایید - لنگرود شهر رویایی شمال ایران

شهرستان زیبای لنگرود، شهری است میان کوه و دریا ، از غرب همسایه لاهیجان ، از شمال کاسپین زیبا، از غرب شهرستان رودسر و در جنوب رشته کوه­‌های سرسبز البرز است و شاخه­‌های از رودخانه زیبای سپیدرود این شهر را به 2 شاخه تقسیم کرده است .

این شهر قدمتی 100 ساله دارد و نام این شهر برای نخستین بار در سال 512 هجری قمری در متون تاریخی ذکر شده است . راپینو جهانگرد مشهور در مورد لنگرود این چنین می­نویسد : کناره‌­های رودخانه لنگرود زیباترین منظره­‌ایست که در ایران دیده‌­ام.

به شهر ما بیایید - لنگرود شهر رویایی شمال ایران


شهرستان لنگرود به دلیل اقلیم سبز خود دارای جاذبه­‌های گردشگری بسیاری­‌ست . از دریای کاسپین در منطقه چاف و چمخاله لنگرود که ساحلی با طول بیش از ده کیلومتر را در بر می‌­گیرد تا منطقه توریستی لیلاکوه در قسمت جنوبی لنگرود و هم چنین طبیعت زیبای منطقه اطاقور و خرما. در منطقه ملاط و پرشکوه که در جوار کوه سرسبز لیلاکوه واقع شده هم زنان زحمتکش روستایی به پخت نان محلی مشغول­ند هم­چنین دهستان­های زیبایی مانند گلسفید، دیوشل و ... که مناظر چشم‌نواز بسیاری دارد .

به شهر ما بیایید - لنگرود شهر رویایی شمال ایران


لنگرود علاوه بر جاذبه­‌های طبیعی گردشگری بناهای بسیار مشهوری نیز در خود جای داده است که معروف­ترین آن‌­ها پل خشتی این شهر می­باشد که به نوعی نماد شهر نیز گردیده است.

پلی با قدمتی پانصد ساله که از آجر و ساروج ساخته شده است و بروی رودخانه لنگرود واقع شده است . این پل دو سمت شهر را به هم متصل می‌­کند.

بازارهای سنتی در روزهای شنبه و 4شنبه و جمعه پذیرای مردمان بسیاری از استان گیلان و حتی غرب مازندران نیز هست و نیز بازار ماهی فروشان لنگرود در داخل شهر لنگرود طرفداران بسیار زیادی دارد .

به شهر ما بیایید - لنگرود شهر رویایی شمال ایران


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب