به شهر ما بیایید - جواهرده، نگین رامسر

اگر مسافر شمال شدید و در مسیر جاده‌های سرسبز آن به رامسر رسیدید حتماً دیدن نگین رامسر را اولویت خود قرار دهید.

به شهر ما بیایید - جواهرده، نگین رامسر

اگر مسافر شمال شدید و در مسیر جاده‌های سرسبز آن به رامسر رسیدید حتماً دیدن نگین رامسر را اولویت خود قرار دهید. جواهرده روستایی در بالادست‌ترین نقاط کوهستانی و با جاده‌ای پرپیچ و خم و جنگلی با ویژگی‌های خاص خود توجه دوستداران طبیعت را به خود جلب کرده است. جواهرده، روستایی که تنها چهارماه از سال مردم در آن زندگی می‌کنند و در زمستان به زیر برف فرو می‌رود، طبیعتی منحصربه‌فرد دارد.

جاده‌ی جواهرده در غرب رامسر در تمام طول مسیر با شیبی تند در کنار دره و رودخانه‌ی صفارود ادامه می‌یابد. با افزایش ارتفاع در طول مسیر، تراکم جنگل کم شده و در نزدیکی جواهرده، منطقه کاملاً از پوشش جنگلی خارج شده و چمنزار و بوته‌زار می‌شود. از همین‌جا روستای جواهرده دیده می‌شود.

به شهر ما بیایید - جواهرده، نگین رامسر


جویبارهای بالادست این روستا با آبشارهای زیبا، پارک جنگلی وسیعی در میان دره که در کنار رود صفارود جای دارد و رودخانه‌ای با آب معدنی گازدار، ازجاذبه‌های کم‌نظیراین منطقه به شمار می‌رود.

یکی از آبشارهای جواهرده در انتهای روستا و در کنار تخته‌سنگ بزرگی، پذیرای مهمانان روستاست. اندکی آرمیدن در کنار این آبشار و استفاده از هوای پاک کوهستان، جزء لحظات فراموش‌‌نشدنی خواهد بود. آبشار صفارود یا آبشار اول جواهرده نیز در 15 کیلومتری جنوب شهر رامسر و در مسیر جاده‌ی جواهرده چشم را می‌نوازد. این آبشار فصلی است ولی در مواقع پرآب منظره‌ی زیبایی دارد. رودخانه‌ی صفارود در مسیری زیبا از میان جنگل عبور کرده و در شهر رامسر با یک دنیا خاطره و به‌آرامی، به دریا می‌ریزد.

به شهر ما بیایید - جواهرده، نگین رامسر


مسجد آدینه که در گذشته‌های دور، معبد و آتشکده‌ای زرتشتی بوده است و گورهای گبری که در منطقه پراکنده است از آثار تاریخی روستا به شمار می‌آید.

اگرچه در سفر به شمال دیدن دریا و طلوع و غروب خورشید آن خاطره‌انگیز است اما طبیعت بکر و زیبا با عجایب کم‌نظیر چشم‌نواز خواهد بود.

به شهر ما بیایید - جواهرده، نگین رامسر

به شهر ما بیایید - جواهرده، نگین رامسر

به شهر ما بیایید - جواهرده، نگین رامسر


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب