اهمیت نگاه به آینده در تابستان تعطیل

در تابستان برنامه‌ای رسمی از طرف آموزش و پرورش وجود ندارد و مدارس تعطیل هستند.

اهمیت نگاه به آینده در تابستان تعطیل

در تابستان برنامه‌ای رسمی از طرف آموزش و پرورش وجود ندارد و مدارس تعطیل هستند. دانش‌آموزان از پایه‌ی قدیم به پایه‌ی جدیدتر منتقل می‌شوند. با وجود این، درس خواندن در تابستان و برنامه داشتن یک مزیت نیست بلکه یک ضرورت است.

بهترین برنامه، مطالعه‌ی هم‌زمان درس‌های سال گذشته با عنوان نگاه به گذشته و پیش‌خوانی چند درس مهم از  درس‌های سال آینده با عنوان نگاه به آینده است.

نگاه به گذشته: مرور درس‌های سال قبل با هدف جلوگیری از فراموش شدن با توجه به پیوستگی مباحث پایه‌های قدیم و جدید

نگاه به آینده: آموختن مطلب جدید که باعث افزایش مشارکت بالا در کلاس درس در مهرماه می‌شود و دانش‌آموز برای یادگیری مباحث جدید و دشوارتر راغب‌تر است. حضور او در کلاس درس فعال‌تر خواهد بود و از حجم کاری‌اش کاسته‌ خواهد ‌شد. هم‌چنین در تابستان زمان بیش‌تری برای مطالعه و تمرین و تست درس جدید خواهد داشت.

برنامه‌ی آزمون‌های کانون در تابستان دقیقاً منطبق بر این اصول تدوین شده است و دانش‌آموزان باید علاوه بر نگاه به گذشته که برای همه یکسان است، یک یا چند درس از درس‌های سال بعد را در صفحه‌ی شخصی‌شان انتخاب واحد کنند و سپس در کلاس‌های تابستانی شرکت کرده و پیش‌خوانی کنند. در آزمون های کانون در بخش نگاه به آینده به سؤالات همان درس‌ها پاسخ خواهند داد. شرکت هم‌زمان در کلاس و آزمون بر عمق یادگیری آن‌ها تأثیر مثبت خواهد داشت.

شوق یادگیری مطلب جدید همیشه بیش از تکرار و مرور مطالب قدیمی بوده است. همین امر باعث شده برنامه‌ی راهبردی کانون در تابستان با داشتن مباحث نگاه به آینده، کسل‌کننده و خسته‌کننده نباشد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب