درس خواندن در تابستان و دو سؤال

شرکت در آزمون‌های تابستان دانش‌آموزان را ملزم می‌سازد که به دو نوع سؤال پاسخ بدهند.

درس خواندن در تابستان و دو سؤال

شرکت در آزمون‌های تابستان دانش‌آموزان را ملزم می‌سازد که به دو نوع سؤال پاسخ بدهند:

1. بخش نگاه به گذشته (مباحث 3 جلد از کتاب‌های سال گذشته) که پاسخ‌گویی اجباری است.

2. بخش نگاه به آینده (پیش‌خوانی 1 یا 2 درس از کتاب‌های سال آینده) که پاسخ‌گویی آن‌ها اختیاری است.

این سؤال برای اکثر دانش‌آموزان پیش می‌آید که «ما برای بخش نگاه به آینده به کلاس نمی‌رویم پس باید چه کنیم؟»

در تابستان دو دسته از دانش‌آموزان در آزمون‌ها شرکت می‌کنند. دسته‌ی اول کسانی هستند که مطالعه‌ی درس‌های سال گذشته را آغاز کرده و برای یک یا دو درس از بخش نگاه به آینده به کلاس می‌روند. این دسته از دانش‌آموزان برای پاسخ‌گویی به سؤالات هیچ مشکلی ندارند و می‌توانند برای تکمیل آموخته‌های خود علاوه بر کلاس از کتاب تابستان هم استفاده کنند. دسته‌ی دوم کسانی هستند که مانند دسته‌ی اول به  مطالعه‌ی درس‌های سال گذشته می‌پردازند اما برای قسمت نگاه به آینده به هیچ کلاسی نمی‌روند. پیشنهاد ما به این دانش‌آموزان برای پاسخ‌گویی به سؤالات نگاه به آینده، استفاده از کتاب تابستان، DVD‌های مفهومی مربوط به هر کتاب و DVD‌های همراه با آزمون و حل دفترچه‌ی آزمون غیر حضوری و استفاده از فیلم‌های 3 دقیقه‌ای در سایت کانون است.

هر دو گروه از دانش‌آموزان به نوبه‌ی خود با یک‌سری از ابزارها توانایی پاسخ‌گویی به سؤالات بخش نگاه به آینده را پیدا خواهند کرد.

هدف از آزمون‌های نگاه به گذشته در تابستان، عدم فراموشی درس‌های سال قبل و یادآوری مطالب آموخته‌شده است؛ بنابراین نیاز به معلم و کلاس ندارد. از ویژگی‌های این برنامه این است که برای دانش‌آموزانی که دیر شروع کردند یا از دیگران عقب مانده‌اند، ایستگاه جبرانی به حساب می‌آید؛ زیرا مباحث مطرح‌شده در این آزمون‌ها مستقل از آزمون‌های قبل و بعد است. عدم تکرار دوباره‌ی مطالب آموخته‌شده‌ی سال قبل باعث لذت‌بخش بودن فرایند یادآوری می‌شود. هم‌چنین این آزمون‌ها در تاریخ‌های معینی برگزار می‌شود.

بخش نگاه به آینده با انتخاب واحد به کمک پشتیبان شروع می‌شود که به منظور آمادگی شرکت در این بخش دانش‌آموزان باید به کلاس بروند تا مطالب جدید سال آینده را پیش‌خوانی کنند؛ زیرا 90 درصد یادگیری از طریق تدریس معلم برای دانش‌آموزان میسر می‌شود. از ویژگی‌های این قسمت آزمون‌ها، پوششی بودن آن‌هاست که تکرار مطالب جدید باعث تثبیت مباحث در ذهن می‌شود. در ضمن ایستگاه جبرانی برای کسانی که از یادگیری مطالب عقب مانده‌اند به حساب می‌آید. تفاوت این دو بخش آزمون‌های تابستان در پوشش دادن و تکرار مطالب قبلی در آزمون بعدی است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب