ایران با شانزده مدال در جایگاه نخست قهرمانی شطرنج

شطرنج‌بازان ایران در رقابت‌های قهرمانی شطرنج مدارس آسیا به ۱۶ مدال دست یافتند.

ایران با شانزده مدال در جایگاه نخست قهرمانی شطرنج

شطرنج‌بازان ایران در رقابت‌های قهرمانی شطرنج مدارس آسیا به ۱۶ مدال دست یافتند.

به گزارش ایسنا، بخش بلیتس  قهرمانی مدارس آسیا امروز به میزبانی تهران برگزار شد. در پایان این بخش تیم ایران به چهار مدال طلا شش نقره و شش برنز رسید و شطرنج‌بازان ایران در مجموع با شانزده مدال به جایگاه نخست جدول رده بندی کسب مدال دست یافتند. تیم ازبکستان با چهار مدال در جایگاه دوم قرار گرفت و فیلیپین نیز به سه مدال بخش بلیتس دست یافت و در جایگاه سوم جدول قرار گرفت.

در رده زیر ۷ سال خامداموای ازبکستانی با کسب هر 9 امتیاز ممکن قهرمان شد. سدتیای مغولستانی و والیوای ازبکستانی با 7 امتیاز در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند .


در بخش دختران گنگ چینی با 7.5 امتیاز اول شد . اوازخانف ازبکستانی و تنبلد مغولستانی با 7 امتیاز در جایگاه های دوم و سوم ایستادند .

در رده سنی زیر 9سال سیدارث سنگاپوری در جایگاه نخست قرار گرفت . نجاتی پور و تسلیمی با 7 امتیاز دوم و سوم شدند.

در این رده و در بخش دختران پالی سریلانکایی با 8 امتیاز اول شد . شهرادوای ترکمنستانی با 7 امتیاز نایب قهرمان شد و اکوراتیای سریلانکایی با 6 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت .

در رده سنی زیر 11سال بردیا دانشور ، امیرعلی مقصودلو از ایران و سیدانث هندی با 7.5 امتیاز در جایگاه های اول تا سوم قرار گرفتند و در بخش دختران شهرادوای قزاقستانی با 7 امتیاز قهرمان شد. میرلانکیزی قزاقستانی هم امتیاز با شهرادوا نایب قهرمان شد و زهرا حیدری با 6.5 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت .

در رده سنی زیر 13سال بخش آزاد کویزن فیلیپینی با 7.5 امتیاز قهرمان شد . تیلاکارتنه سریلانکایی و آراد نظری با 7 امتیازبه ترتیب دوم و سوم شدند .

در بخش دختران صبا جلالی و آناهیتا زاهدی فر شطرنج‌بازان ایران با 7 امتیاز به ترتیب اول  و دوم شدند . پریما جلالی با 6.5 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

همچنین وحیدف ازبکستانی با 7 امتیاز در رده زیر ۱۵ سال قهرمان شد . محمد ترشیزی هم امیتاز با وحیدف نایب قهرمان شد و آرمان پورقنبرزاد با 6.5 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت .

در بخش دختران زیر ۱۵ سال نیزصدیقه کلانتری با 8 امتیاز قهرمان شد . مردیدوی فیلیپینی با 7 امتیاز نایب قهرمان و نمیندالای مغولستانی با 6 امتیاز در سوم قرار گرفتند.

در رده زیر ۱۷ سال محمد امین مولایی و آریا امیدی هر دو با7 امتیازی به ترتیب در جایگاه های اول و دوم قرار گرفتند . علی راستبد با 6.5 امتیاز سوم شد

شطرنج‌باز فیلیپینی در بخش دختران با 8 امتیاز موفق به کسب مقام قهرمانی شد . مبینا علی نسب 8.5 امتیاز به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کرد و اردنهلاگ مغلوستانی با 6.5 سوم شد .

فردا دور آخر رقابت های استاندارد برگزار خواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب