توزیع کتب درسی پایه دهم تا 15 شهریور

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه آموزش وپرورش در نظر دارد تا از ظرفیت علمی معلمان مؤلف در تألیف کتب درسی استفاده کند، از راه‌اندازی باشگاه معلمان مؤلف در سال تحصیلی 96-95 خبرداد.

توزیع کتب درسی پایه دهم تا 15 شهریور

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه آموزش وپرورش در نظر دارد تا از ظرفیت علمی معلمان مؤلف در تألیف کتب درسی استفاده کند، از راه‌اندازی باشگاه معلمان مؤلف در سال تحصیلی 96-95 خبرداد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان درگردهمایی شورای معاونین وزارتخانه و مدیران کل آموزش وپرورش استانهای سراسرکشور و مدیران کل ستادی که در اردوگاه شهید باهنر تهران، اظهارکرد: محتوای تمام کتب درسی پایه دهم تهیه ،‌ تدوین و اعتبارسنجی شده و 10 عنوان از 140 عنوان آن در حال حاضر به چاپ رسیده است و پیش بینی می شود تا پانزدهم شهریور این کتاب ها در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

وی افزود: برای استفاده از نظر کارشناسی معلمان پیش نویس تمام کتاب های درسی حتی پایه دهم بر روی سامانه سازمان پژوهش قرارگرفت تا معلمان علاوه برآشنایی با عناوین کتاب ها بتوانند نظرات اصلاحی خود را به آموزش و پرورش منتقل کنند.

محمدیان ادامه داد: اهتمام آموزش وپرورش به آموزش معلمان درکتب جدیدالتألیف به ویژه درکتب جدیدالتألیف جدی است  و این آموزش می تواند به صورت آموزش حضوری، نیمه حضوری و یا تلفیقی انجام شود و دراین راستا سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی آمادگی هر نوع همکاری با بخش های مختلف آموزش و پرورش را دارد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی حضور معلمان در تهیه محتوای الکترونیکی را یک فرصت خواند و تصریح کرد:  باید از ظرفیت علمی معلمان درتهیه محتوای الکترونیکی و حضور در بخش های علمی مجلات رشد استفاده کنیم تا بتوانیم از نخبگان آنها درتألیف کتب درسی دانش آموزان بهره لازم را ببریم.

محمدیان استقرار پایه دهم تحصیلی را بسیار مهم خواند و گفت: پایه دهم تحصیلی یک پروژه بزرگ برای آموزش وپرورش محسوب می شود که باید همزمان در چاپ و تألیف کتاب های تحصیلی این پایه، اجرای متوازن شاخه ها و رشته ها براساس هدایت تحصیلی و برگزاری کلاس های آمادگی ضمن خدمت برای معلمان پایه دهم از اقداماتی است که اگر به صورت مطلوب انجام شود استقرار پایه های یازدهم و دوازدهم را نیز تسهیل خواهد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی خاطرنشان کرد: نرم افزار برفراز آسمان به صورت محتوای الکترونیکی هر پایه تحصیلی و براساس انواع دروس آماده ارائه به معلمان است و انتظار می رود مدیران کل استان ها بازخورد استفاده از این نرم افزار را  جهت اصلاح  یا رفع نقص این نرم افزار به سازمان پژوهش اعلام کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب