رتبه‌های یک‌رقمی می‌گویند چرا هنرستان؟ (8)

نگاهی به معدل آن‌ها در سال اول دبیرستان و در زمان انتخاب رشته‌ی تحصیلی نشان می‌دهد که انتخاب آن‌ها انتخابی آگاهانه و به قول خودشان هوشمندانه بوده است.

رتبه‌های یک‌رقمی می‌گویند چرا هنرستان؟ (8)

به سراغ 12 رتبه‌ی یک کنکور هنرستان در سال 1394 رفتیم. آن‌ها یک ویژگی مشترک داشتند که در آزمون‌های برنامه‌ای کانون شرکت می‌کردند. از آن‌ها پرسیدیم که چرا هنرستان را برای ادامه‌ی تحصیل انتخاب کردند. نگاهی به معدل آن‌ها در سال اول دبیرستان و در زمان انتخاب رشته‌ی تحصیلی نشان می‌دهد که انتخاب آن‌ها انتخابی آگاهانه و به قول خودشان هوشمندانه بوده است. 


مریم محمدعلی، رتبه‌ی 1 حسابداری از تهران

من 5 سال بود که از درس و مدرسه فاصله گرفته بودم تا این‌که بعد از ازدواج مشغول به کار شدم. محیط کار باعث شد اهمیت تحصیل را بیش‌تر درک کنم و به فکر ادامه‌ی تحصیل افتادم. من سه سال دبیرستان را به صورت غیر حضوری درس خواندم و فقط برای امتحان دادن به مدرسه می‌رفتم. قبل از دیپلم، رشته‌ی حسابداری را انتخاب کرده بودم؛ چون درس و کار را در کنار هم می‌خواستم. در همین دوران بود که یک‌سری از کتاب‌های کانون به محل کار ما اهدا شد و من آن‌جا بود که با کانون آشنا شدم و به تشویق همسرم در آزمون‌ها شرکت کردم. من در حین درس خواندن به صورت تمام‌وقت کار هم می‌کردم. برنامه‌ی راهبردی و کتاب‌های کانون راهنمای خوبی برای برنامه‌ریزی بود و عامل مهمی برای موفقیت من بود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی عربی بخش اول
چهارم دبیرستان     دبیر : فرزاد قنبری