رتبه‌های یک‌رقمی می‌گویند چرا هنرستان؟ (5)

نگاهی به معدل آن‌ها در سال اول دبیرستان و در زمان انتخاب رشته‌ی تحصیلی نشان می‌دهد که انتخاب آن‌ها انتخابی آگاهانه و به قول خودشان هوشمندانه بوده است.

به سراغ 12 رتبه‌ی یک کنکور هنرستان در سال 1394 رفتیم. آن‌ها یک ویژگی مشترک داشتند که در آزمون‌های برنامه‌ای کانون شرکت می‌کردند. از آن‌ها پرسیدیم که چرا هنرستان را برای ادامه‌ی تحصیل انتخاب کردند. نگاهی به معدل آن‌ها در سال اول دبیرستان و در زمان انتخاب رشته‌ی تحصیلی نشان می‌دهد که انتخاب آن‌ها انتخابی آگاهانه و به قول خودشان هوشمندانه بوده است. 


هانیه صالحی، رتبه‌ی 1 کامپیوتر از قم

من اول دبیرستان در ریاضی و فیزیک قوی بودم و باعث شد معدلم 17 شود؛ اما چون رشته‌ی ریاضی در منطقه‌ی ما نبود مجبور شدم رشته‌ی انسانی را انتخاب کنم. من علاقه‌ای به درس‌های حفظی نداشتم و باعث شد معدلم خیلی پایین بیاید و می‌خواستم ترک تحصیل کنم. یکی از اقوام به من پیشنهاد داد که با هم به کار و دانش برویم. وقتی با رشته‌ی کامپیوتر آشنا شدم به آن علاقه پیدا کردم و آن را جدی گرفتم و معدلم بالا آمد. من فکر نمی‌کردم رتبه‌ی 1 کامپیوتر شوم اما می‌دانستم که رتبه‌ام زیر 5 خواهد شد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب