انگشت مکیدن کودک، جانشینی برای مادر

وجود مادر در کنار فرزند موجب کاهش بسیاری از تنش‌های رفتاری کودک می‌شود.فریبا احدی بیگلو روان شناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: انگشت مکیدن کودک در واقع جانشینی برای مادر است بویژه برای کودکان زیر دو سال که نیاز به مادری دارند که بطور تمام وقت در کنارشان باشد تا احساس آرامش کنند. 

وی تصریح کرد: نباید کودک را بطور مستقیم از این کار نهی و یا تهدید کرد همچنین برای ترک این رفتار او شرط نگذارید زیرا موجب ایجاد استرس و اضطراب در وی خواهد شد. 

احدی بیگلو تأکید کرد: تشویق و سرگرم کردن کودک بهترین روش برای ترک این عادت است و البته صبر و حوصله والدین بسیار مهم است زیرا هنگامی که او متوجه شود با انگشتانش می تواند کارهای مورد علاقه اش را انجام دهد، دیگر تمایلی به مکیدن آنها ندارد. 

این روان شناس در پایان گفت: همکاری کردن در کارهای منزل و کمک به مادر در حد سن و توانایی کودک می تواند نقش مؤثری در کاهش عادت انگشت مکیدن داشته باشد. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب