رباتی که از چوپانان هم بهتر گاوچرانی می‌کند

محققان دانشگاه ملبورن استرالیا بهترین نمونه ربات چوبان با قابلیت برنامه‌ریزی خودکار و امکان حمل بار را طراحی و تولید کردند.

رباتی که از چوپانان هم بهتر گاوچرانی می‌کند

به گزارش ایسنا و به نقل از میل آنلاین، استرالیا بدلیل داشتن مزارع بسیار بزرگ و دشت‌های بی‌پایان بهترین منطقه برای پرورش گاو است. یکی از مهمترین مشکلات گاوداران استرالیا محدودیت افراد ماهر در کنترل و جمع‌آوری گاوها هنگام ارسال به مراتع و جمع‌آوری مجدد گله‌های چند ۱۰ ‌هزاری است.

خوشبختانه تکنولوژی به کمک گاوچرانان استرالیایی آمده و این‌بار ربات هوشمند گاوچران با قابلیت‌های بسیار پیشرفته مثل سیستم کنترل خودکار، قابلیت برنامه‌ریزی برای انتقال گاوها در مزارع مربوطه به صورت پشت‌سرهم، حمل بار و امکان جمع‌آوری گله از مراتع ساخته شده است.  

برای ساخت ربات SwagBot مسائلی همچون قیمت تمام‌شده مناسب، هزینه نگهداری پایین، قابلیت مانور و توان حرکتی بالا و نصب باتری‌های قدرتمند رعایت شده است.

سیستم حرکتی این ربات در هر چرخ مستقل عمل می‌کند و حداکثر سرعت آن بین 15 تا 20 کیلومتر در ساعت است.

محققان در طول دوره آزمایشی توانستند بدون استفاده از نیروی انسانی ماهر یک گله گاو بزرگ را به مرتع بفرستند و دوباره جمع‌آوری کنند. در واقع شکل ظاهری ناشناخته ربات باعث ترس گاوها شده و با این ویژگی می‌توان به سرعت گله را جمع‌آوری کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب