کودکان؛ مجذوبان تبلیغ غذاهای ناسالم

محققان دانشگاه "مک مستر" به رهبری یک پژوهشگر ایرانی می‌گویند کودکان زیر هشت سال تأثیر بیشتری از تبلیغات می‌پذیرند.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری کتابخانه ملی پزشکی آمریکا، کودکان در برابر تبلیغات غذایی غیرسالم و هله هوله جات بسیار آسیب‌پذیرتر از سایرین هستند.

طی این پژوهش، 29 مطالعه مرتبط مورد بررسی قرار گرفت و بیش از شش هزار کودک در این تحقیق حضور داشتند. محققان متوجه شدند تبلیغاتی که فرآورده‌های پر نمک و یا شیرین را در بر داشتند، تأثیر بالایی بر نوجوانان دارند. کودکان زیر هشت سال نیز در مقابل بازار هله‌هوله و نوشیدنی‌های ناسالم در صدر طرفداران قرار داشتند.

به گفته بهنام صادقی‌راد، سرپرست این پژوهش، فرآورده‌های ناسالم 80 درصد تبلیغات تلویزیونی را در کانادا و آمریکا شامل می‌شود. این مطالعه مروری نشان می‌دهد که مواجهه زیاد کودکان با تبلیغات تلویزیونی، اینترنتی و ... مصرف و ترجیح کودکان را برای غذای ناسالم افزایش می‌دهد.

محققان این پژوهش می‌گویند تحلیل‌های به‌دست‌آمده نشانگر نیاز به سیاست جمعی است که تمایل کودکان به غذاهای ناسالم را هدف بگیرد.

در واقع شیوع چاقی با افزایش قابل توجه در صنعت نوشیدنی و غذا که کودکان و نوجوانان را نشانه رفته، ارتباط معناداری دارد.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب