گام‌های اولِ تابستانِ موفق (1)

اولین و مهم‌ترین گام برنامه‌ریزی انتخاب منابع است. اولین گام از پروژه‌های چندگانه‌ی برنامه‌ی راهبردی هم پروژه‌ی تابستان است.

گام‌های اولِ تابستانِ موفق (1)

اولین و مهم‌ترین گام برنامه‌ریزی انتخاب منابع است. اولین گام از پروژه‌های ‌چندگانه‌ی برنامه‌ی راهبردی هم پروژه‌ی تابستان است. حالا که گام‌های ‌اول سالِ پرتلاش ما با هم همگرا شده وقت گرفتن بهترین تصمیم‌هاست.

آزمون‌های ‌تابستان دو بخش بسیار مهم دارند. نگاه به گذشته و تکمیل یادگیری مطالب سال تحصیلی پشت سر گذاشته‌شده و نگاه به آینده یا پیش‌خوانی هدفمندِ مطالب سال تحصیلیِ پیش رو که مهم‌ترین هدف ما یعنی افزایش کیفیت یادگیری مطالب در طول سال است. با در نظر گرفتن این منطقِ مطالعاتی در هر دو بخش باید به دقت منابع دوره‌ی تابستان را انتخاب کنیم.

در بخش نگاه به گذشته، محور اصلی کار شما تسلط بر مباحث چالش‌برانگیز طولِ سال تحصیلی است. برای رسیدن به بهترین شرایط تکمیل یادگیری، لازم است علاوه بر مرور مجدد اشکالات درسی، تعداد مناسبی تست و تمرین در دستور کار قرار گیرد. منابعی مانند کتاب تابستان و کتاب آبی و دوسالانه در درس‌های ‌سال گذشته، شما را به این هدف نزدیک‌تر خواهد کرد.

دوره‌ی تابستان فرصت بسیار خوبی فراهم خواهد کرد تا به تست‌های ‌چالشی و تأمل‌برانگیزِ کل سال تحصیلی‌تان نگاهی مجدد بیندازید و مهارت خود را در حل این گونه تست‌ها تقویت کنید. سال تحصیلی آینده نیز خالی از این گونه سؤالات نخواهد بود. بخش مهمی از فرایند حل این سؤالات، در کنار داشتن معلومات درسی مناسب برای پاسخ‌گویی، مدیریت تمرکز و مدیریت هوش هیجانی در زمان مواجه شدن با این سؤالات است. پس حل سؤالات استانداردِ کتاب آبی در بخش نگاه به گذشته، در این بخش نیز کمک شایانی به مطالعات تابستانی شما خواهد کرد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب