مزایای برنامه‌ی مطالعه‌ی تابستانی

تابستان فصل خوبی است که همه با شور و شوق منتظر آمدنش هستند. مدارس در طول این دوره تعطیل است.

مزایای برنامه‌ی مطالعه‌ی تابستانی

تابستان فصل خوبی است که همه با شور و شوق منتظر آمدنش هستند. مدارس در طول این دوره تعطیل است. کودکان زمانی برای استراحت در خانه دارند؛ با این حال، همان طور که تحقیقات نشان داده زیاده‌روی در آرامش بیش از حد و سرگرمی می‌تواند منجر به افت مطالعه شود. خوشبختانه امروزه کتابخانه‌های زیادی وجود دارد که برنامه‌های مطالعه در تابستان را به کودکان ارائه می‌کنند. حضور کودکان در این برنامه‌های مطالعه مزایای زیادی به همراه دارد.

پژوهشی که در دانشگاه جان هاپکینز انجام شده نشان می‌دهد زمانی که دانش‌آموزان در یادگیری فعال شرکت نمی‌کنند، افت یادگیری و مطالعه را تجربه می‌کنند. ثبت نام در برنامه‌ی مطالعه یک راه بسیار عالی برای پیشگیری از چنین افت مطالعاتی است؛ بنابراین والدین باید بچه‌های‌شان را در برنامه‌های مطالعه‌ی تابستانی ثبت نام کنند. این به عنوان مکمل ادامه‌ی تحصیلی آن‌ها خواهد بود. زمانی که در این برنامه ثبت نام کنند، تعطیلاتشان مفید خواهد شد. این کار به آن‌ها کمک خواهد کرد که از وقت تلف کردن بیش از حد در تابستان جلوگیری کنند.

شور و شوق مطالعه مشکل بزرگی است که بسیاری از بچه‌ها امروزه با آن مواجهند. بسیاری از دانش‌آموزان می‌پندارند، مطالعه زمانی که مدارس تشکیل نمی‌شود، دشوار است. دلیلش این است که علاقه‌ای به مطالعه ندارند. ثبت نام در برنامه‌ی مطالعه به دانش‌آموزان به منظور توسعه‌ی عادات خوب خواندن که برای زندگی‌شان مفید خواهد بود، کمک خواهد کرد. در حالی که حضور در این برنامه‌ی مطالعه به کودکان فرصت مطالعه‌ی کتاب‌های زیادی را که به آن‌ها علاقه‌مند هستند می‌دهد. با خواندن منظم این کتاب‌ها، آن‌ها عادات خوب خواندن را بدون این‌که متوجه شوند، در خود می‌پرورند.

درک کودکان برای تحصیل آن‌ها بسیار مهم است. کودکان در مرحله‌ی اولیه‌ی زندگی حرفه‌ای یادگیری‌شان، آن‌چه را به آن‌ها آموزش داده می‌شود، درونی می‌کنند. تحقیقات اخیر در مورد مزایای برنامه‌های خواندن نشان می‌دهد که کودکانی که در این برنامه‌ی تابستانی ثبت نام می‌کنند به سرعت یاد می‌گیرند و در کلاس نسبت به کودکانی که در این برنامه حضور نداشتند، بهتر فعالیت می‌کنند. اگر بتوانید کودکتان را در این برنامه‌ی مطالعه ثبت نام کنید، تا حد زیادی به او کمک خواهید کرد. این کار در توسعه‌ی توانایی درک به آن‌ها کمک خواهد کرد.

مشکل دیگری که بسیاری از بچه‌ها در مدرسه با آن مواجه هستند، حفظ آن‌ چیزی است که در مدرسه آموزش دیده‌اند. اکثر کودکان به‌راحتی فراموش می‌کنند؛ زیرا حافظه‌ی بلندمدت آن‌ها به طور کامل توسعه نیافته است. ثبت نام آن‌ها در برنامه‌ی مطالعه‌ی تابستان به توسعه‌ی توانایی حافظه‌ی آن‌ها نیز کمک خواهد کرد. در طول این برنامه آن‌ها در معرض ادبیات جالب کودکان قرار می‌گیرند. آن‌ها مایل خواهند بود این کتاب‌ها را به طور منظم بخوانند؛ زیرا محتوای آن را دوست دارند. با خواندن این کتاب‌ها به طور منظم آن‌ها قادر به درونی کردن آن‌چه در حال یادگیری‌اش هستند، خواهند بود.

هم‌چنین برنامه‌های مطالعه مزایای بزرگ اقتصادی برای والدین دارد. آموزش کودکان می‌تواند بسیار گران باشد. امروزه، کاملاً تعداد زیادی از کتابخانه‌ها عمومی هستند که برنامه‌های مطالعه‌ی تابستانی رایگان ارائه می‌کنند. اگر پول زیادی برای ثبت نام فرزندتان در یک برنامه‌ی مطالعه‌ی خصوصی ندارید، می‌توانید از این کتابخانه‌های عمومی استفاده کنید. نه‌تنها مقداری پول ذخیره می‌کنید، بلکه به بهبود مهارت‌های مطالعه‌ی فرزندتان نیز کمک خواهید کرد.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب