نحوه‌ی مطالعه برای مدرسه در طول تابستان

در این تابستان، شما می‌خواهید کاری بیش از فقط نشستن و تماشای تلویزیون انجام دهید. بیایید در مورد سال گذشته حرف بزنیم.

نحوه‌ی مطالعه برای مدرسه در طول تابستان

در این تابستان، شما می‌خواهید کاری بیش از فقط نشستن و تماشای تلویزیون انجام دهید. بیایید در مورد سال گذشته حرف بزنیم. شما یک دسته آزمون‌هایی داشتید و آزمون‌های شما خوب نبود. خوب آن‌ها را از پوشه‌های‌تان بیرون آورید و شروع کنید.

یا شاید فقط می‌خواهید یادداشت‌ها و آزمون‌های سال گذشته را برای آماده شدن برای چیزی که امسال خواهد آمد، مطالعه کنید. این کمک خواهد کرد که در تابستان مطالعه کنید.

1- قبل از تعطیل شدن

- با همه‌ی معلمان مربوطه‌ صحبت کنید. این شامل پیدا کردن اطلاعات کلیدی است مانند وقتی بازمی‌گردید چه چیزی را انجام خواهید داد، چه چیزی می‌تواند در راستای مطالعه ایده‌آل باشد و فرصت اصلی برای قرض گرفتن برخی کتاب‌های درسی در تابستان. در بیش‌تر مواقع، معلم باید برای کمک به شما در دسترس باشد. اگر نیست، بهترین گزینه نگاه کردن به برنامه‌ی درسی است؛ سپس از ابتکار عمل خود بهره گیرید.

- خرید یا قرض گرفتن کتاب‌های درسی. می‌توانید در این زمینه از مدرسه‌تان یا در صورت یافتن کتابخانه از این گزینه‌ها استفاده کنید. توصیه می‌شود که اگر قیمت کتاب‌های درسی که نیاز به خرید دارید، زیاد است، آن‌ها را قرض بگیرید.

- شروع به آماده شدن. این شامل این است که چه چیزی را مطالعه خواهید کرد، چه زمان مطالعه خواهید کرد- ترجیحاً چند روز یا هفته- و هر چیز دیگری که مهم است.

2- بررسی دقیق تکالیف قدیمی مدرسه‌تان

- چیزی را که باید انجام دهید تعیین کنید. از یک دفترچه‌ی یادداشت استفاده کنید و تمام مسائل سال گذشته‌تان را یادداشت کنید. نه مسائل غم‌انگیز، مسائل مربوط به مدرسه را. آیا آزمون زبان انگلیسی را رد شدید، چون مطلب را درک نکردید؟ یا یک تکلیف را تکمیل نکردید، چون زمان کافی به خودتان ندادید؟ هر چه بود، بنویسید.

- همه‌ی تکالیف گذشته‌تان، آزمون‌ها و تست‌ها را بررسی کنید. آن‌ها را بررسی کنید تا ببینید کجا درست بوده و کجا اشتباه کردید. اگر نمره‌ی مناسبی در یک آزمون یا تست گرفتید، آن را نادیده بگیرید. روی آزمون‌های بد، تکالیف شب و غیره تمرکز کنید. حتی اگر فقط در یک مسئله غلط داشته باشید، هنوز هم آن را اشتباه انجام می‌دهید و باید بفهمید که چرا درست نیست.

- تمام امتحانات بد را بررسی دقیق کنید. هر مسئله‌ای را که غلط داشتید بنویسید و شروع به حل این کنید که چرا درست نیست. اگر یک اشتباه بی‌دقتی بود که فراموش کرده‌اید مسئله را انجام دهید، به آن نگاه کنید و در ذهنتان به آن جواب دهید. با این حال، اگر با وجود این‌که واقعاً سخت کار کرده‌اید، اما هنوز هم اشتباه است، کاغذی بردارید و تمام کارهایی را که انجام داده‌اید یادداشت کنید. سپس، مسئله را بازنویسی کنید؛ اما این بار هر مرحله را تک تک بررسی کنید. شما باید دریابید که ممکن است چندین اشتباه داشته باشید یا حتی یک مرحله را جا انداخته باشید.

3- برای سال آینده آماده شوید

- تمام یادداشت‌ها و سایر تکالیفتان را بررسی کنید. آن‌ها را به طور کامل بررسی کنید و سپس برخی از مسائل را که غلط داشتید بنویسید و حل کنید.

- خود را امتحان کنید. چه فرد دیگری، چه خودتان، چند سؤال در مورد یادداشت‌های‌تان بنویسید و سپس به آن‌ها پاسخ دهید. شخص دیگری، امتحان شما را چک کند و به شما برای حل اشتباهات‌تان کمک کند.

- تعدادی کتاب در زمینه‌ی موضوعاتی که می‌خواهید یاد بگیرید، بخوانید. به کتابخانه‌ی محلی خود رفته و تعدادی کتاب که به شما در مورد موضوعی که در سال جدید می‌خواهید یاد بگیرید کمک می‌کند، بیابید. نگاه اجمالی به آن‌ها بیندازید و یادداشت بردارید.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب