نماد المپیک یعنی مراحل پنج‌گانه‌ی مطالعاتی

کم‌تر از یک ماه تا آغاز المپیک 2016 برزیل باقی مانده است. بهانه‌ی خوبی است که از بزرگ‌ترین رویداد سال استفاده کرده و مراحل پنج‌گانه‌ی مطالعه‌ی صحیح را بیان کنیم.

نماد المپیک یعنی مراحل پنج‌گانه‌ی مطالعاتی

کم‌تر از یک ماه تا آغاز المپیک 2016 برزیل باقی مانده است. بهانه‌ی خوبی است که از بزرگ‌ترین رویداد سال استفاده کرده و مراحل پنج‌گانه‌ی مطالعه‌ی صحیح را بیان کنیم.

1- ادراک:

اولین مرحله‌ی مطالعه است که توجه کامل در کلاس درس و خواندن کلمه به کلمه‌ی کتاب درسی را شامل می‌شود تا مفهوم مبحث را به طور کامل درک کرده و در مثال‌های حل‌شده‌ی کتاب مشکلی نداشته باشیم.

2- تثبیت:

دومین مرحله که باید با روش  کاملاً تشریحی و به صورت گام به گام تمرین‌های کتاب و مسائل آخر فصل را حل کنیم تا مشخص شود که مرحله‌ی قبل را به‌درستی انجام داده‌ایم.

در این مرحله برای تمرین بیش‌تر و مؤثرتر استفاده از کتاب‌های سبز و دوسالانه‌ی کانون گزینه‌ی مناسبی است.

3- تسلط:

این مرحله مختص تست زدن است که دانش مراحل قبلی خود را با آن چیزی که طراح سؤال مد نظر دارد، تطابق دهیم و آن را اصلاح کنیم.

منبع مطالعاتی مناسب این مرحله کتاب‌های آبی کانون است که تست‌های کنکور سال‌های اخیر و سؤالات طراحی برگزیده در آزمون‌های کانون را گردآوری کرده است.

«درخت دانش و تیپ‌بندی سؤالات» از ویژگی‌های بارز این کتاب نسبت به سایر منابع تستی کنکور است.

4- ارزیابی:

در این مرحله باید هنر آزمون دادن را تمرین کرد تا آن‌چه را از مراحل قبل آموخته‌ایم، به صورت کامل در جلسه‌ی آزمون پیاده کنیم.

پیشنهاد برای این مرحله شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای با تعداد مناسب است تا تکنیک‌های تست‌زنی (نظیر تکنیک زمان‌های نقصانی، تکنیک × و -، استراتژی بازگشت و...) را به طور کامل تمرین کنیم و رعایت اصول یک آزمون صحیح برای‌مان تبدیل به یک عادت شود.

5- جمع‌‌بندی:

آخرین و حساس‌ترین مرحله است تا با پوشش دادن همه‌ی مطالب قبل از کنکور، اطلاعات به صورت صحیح در حافظه‌مان طبقه‌بندی می‌شوند.

بهترین گزینه‌های این مرحله کتاب خودآموزی، کتاب‌های زرد عمومی و اختصاصی است.

کتاب زرد عمومی را از اوایل تابستان شروع می‌کنیم؛ چون بیش از 60 درصد مطالب را قبلاً خوانده‌ایم و با تست زدن آن‌ها را تثبیت می‌کنیم. علاوه برآن با شیوه‌ی طرح سؤالات کنکور آشنا می‌شویم و این امر سبب افزایش راندمان مطالعاتی برای مباحث پیش‌دانشگاهی خواهد شد.

کتاب زرد اختصاصی برای یک ماه منتهی به کنکور است که با استفاده از روش سه روز یک‌بار، کنکور سال‌های اخیر را شبیه‌سازی کنیم و ایده‌آل‌ترین شرایط را برای روز کنکور داشته باشیم.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب