کنکوری‌ها و کلاس کنکور

مهم‌ترین ویژگی یک کلاس خوب نظم در زمان برگزاری کلاس است.

کنکوری‌ها و کلاس کنکور

با شروع فصل تابستان و شروع آمادگی دانش‌آموزان برای کنکور، کلاس‌های کنکور هم آغاز می‌شود و مؤسسات مختلف با برگزاری کلاس‌های مختلف سعی در یاری رساندن به دانش‌آموزان برای آمادگی برای کنکور دارند اما اتفاقی که می‌افتد سردرگمی دانش‌آموزان برای شرکت یا عدم شرکت در این کلاس‌ها و هم‌چنین انتخاب کلاس از بین مؤسسات و کلاس‌های مختلف است. در مورد شرکت یا عدم شرکت در کلاس‌ها بهتر است حتماً با مشاور خود مشورت کرده و بر اساس توانایی در هر درس و وضعیت پایه‌های همان درس تصمیم‌گیری کنید. یک کلاس کنکور خوب باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

۱- نظم در روز و ساعت برگزاری

مهم‌ترین ویژگی یک کلاس خوب نظم در زمان برگزاری کلاس است. در سال کنکور به دلیل برنامه‌ریزی فشرده‌ی دانش‌آموزان، باید زمان برگزاری کلاس در طول هفته مشخص باشد تا دانش‌آموز با خیال راحت برای برنامه‌ریزی خود اقدام کند.

۲- سطح‌بندی دانش‌آموزان

بهتر است دانش‌آموزان شرکت‌کننده در کلاس از نظر سطح درسی مشابه باشند تا دبیر بتواند با سرعت مناسب مطالب درسی را در کلاس پیش ببرد.

۳- کلاس دارای ویژگی ترکیبی- مفهومی باشد

با توجه به ترکیبی شدن اکثر مطالب در کنکور، کلاس‌های کنکور نیز باید دارای این ویژگی باشند. بدین صورت که مطالب را به صورت مبحثی و با رعایت پیش‌نیاز‌ها به دانش‌آموز آموزش بدهند. در کلاس باید هر سه پایه‌ی دوم و سوم و پیش‌دانشگاهی به دانش‌آموز آموزش داده شود و مباحثی که از پایه‌های مختلف ترکیب می‌شوند باید در کنار هم به دانش‌آموز گفته شود تا او درک بهتری از مطلب داشته باشد.

۴- عدم افراط و تفریط

برای این‌که بتوانیم از کلاس حداکثر استفاده را داشته باشیم باید قبل از کلاس زمانی را برای پیش‌خوانی و بعد از کلاس زمانی را برای بازخوانی مطالب گفته‌شده در کلاس قرار دهیم. پس در تعداد کلاس‌های انتخابی باید منطقی عمل کرد و انتخاب کلاس‌ها نباید به گونه‌ای باشد که تمام زمان دانش‌آموز صرف رفت‌وآمد بین کلاس و منزل شود. بهتر است کلاس‌ها بر اساس نیاز انتخاب شوند.

۵- سرفصل مباحث تدریس در کلاس باید مطابق با برنامه‌ی‌ آزمونتان باشد

اگر در مؤسسه‌ی خاصی آزمون می‌دهید سعی کنید حتماً کلاسی را انتخاب کنید که پیشروی مباحث آن مطابق یا مشابه برنامه‌ی راهبردی آزمونتان باشد. در این حالت می‌توانید به‌راحتی نتیجه‌ی شرکت در کلاس را در آزمونتان هم ببینید که خود باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق بیش‌تر، هم برای شرکت در آزمون و هم برای شرکت در کلاس می‌شود.

۶- دبیران باتجربه

سعی کنید از دبیران باتجربه و نام‌آشنا استفاده کنید. تجربه و قدرت بیان یک دبیر سهم زیادی در یادگیری دانش‌آموز دارد. سعی کنید قبل از انتخاب یک دبیر، از کسانی که در سال‌های قبل با آن دبیر کلاس داشته‌اند پرس‌وجو کرده و سپس انتخاب کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب